Wielkie budowy potrafią ciągnąć się latami, a do tego są z reguły dość oddalone od głównej bazy wykonawcy. Aby obniżyć koszty i ułatwić pracę na budowie, przedsiębiorcy korzystają z tymczasowych budynków zlokalizowanych na samym placu budowy, w których mogą przebywać, kąpać się, a nawet spać pracownicy wykonujący inwestycję.

Wielofunkcyjne kontenery socjalne

kontenery socjalneZaplecze socjalne na budowie to przede wszystkim odpowiednie pomieszczenia do przebywania, jedzenia posiłków a także kąpieli pracowników. Gotowe kontenery socjalne zapewniają te wygody i to minimalnym kosztem. Z reguły działają w oparciu o systemy kontenerowe, które można pogrupować razem tworząc jeszcze większy budynek. Kontenery są wyspecjalizowane, to znaczy, że na przykład jeden jest kontenerem biurowym, a inny sypialnianym, a jeszcze inny to kontener wyposażony w stołówkę. W zależności od tego jak będziemy nimi eksploatować i jakie mamy potrzeby dobieramy do siebie odpowiednie zestawienia. Kontenery posiadają wymiary standardowe, takie żeby można je było przewieźć na ciężarówkach w podobny sposób jak przewozi się kontenery z portów morskich. Na miejscu montuje się je za pomocą dźwigu łącząc je złączami technologicznymi. Opcjonalnie kontenery wyposażone są także w ogrzewanie, najczęściej elektryczne, co jest przydatne zwłaszcza w okresie prac zimowych. Zapewnia to utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz takiej struktury.

Kontenery socjalne ułatwiają pracę osobom na budowie, gdyż oszczędzają ich czas. Dojazd do pracy zwłaszcza w mieście, jest dość długi, nie mówiąc tutaj już nawet o budowach znajdujących się wiele kilometrów od domu. Kontener zapewni schronienie na okres budowy i dzięki temu znacznie przyspieszy pracę budowlane. Czas, który poświęca się na dojazd można wykorzystać na robotę.