Domy opieki w naszym kraju nie przypominają może jeszcze tych z filmów amerykańskich gdzie rosną palmy i na terenie znajdują się baseny. Ale ich standard z rok u na rok jest coraz wyższy. Zdarzają się także niestety jeszcze placówki gdzie o żadnym standardzie nie może być mowy ale na szczęście zjawisko to jest coraz rzadsze. Wiele szczególnie tych nowo powstających ośrodków może pochwalić się rzeczywiście standardem na przyzwoitym europejskim poziomie.

Senior w placówce opiekuńczej

prywatny dom seniora bydgoszczAle nie tylko wyposażenie jest tu najważniejsze. Można nawet powiedzieć, że ma ono drugorzędne znaczenie w stosunku do warunków niematerialnych placówki. Czyli takich, które tworzą ludzie tam zatrudnieni. To oni tworzą ogólną atmosferę.  I to od nich zależy czy jest ona pozytywna czy nie. To oni swoją pracą określają czy podopieczny w takim domu opieki jest jego integralną pożądaną częścią czy tylko intruzem zakłócającym spokój personelu. Nasze miasto jest miejscem gdzie tego typu placówek jest kilka. Są one w przeważającej części jednostkami budżetowymi państwa. Ale i hasło prywatny dom seniora Bydgoszcz znajdziemy w ogłoszeniach lokalnej prasy. Wracając do ludzi pracujących w tego typu ośrodkach. Muszą oni wykazywać się odpowiednimi predyspozycjami ale i muszą być fachowcami w swoich dziedzinach.  Najważniejsze jest jednak zawsze kierownictwo takiej placówki.

To ono dba o najwyższe standardy tam panujące ale przede wszystkim tworzy ducha takiego miejsca gdzie pomaga się ludziom w potrzebie a nie tylko zarabia pieniądze. Jeżeli przełożeni takiej placówki stają na wysokości zadania to życie mieszkających tam podopiecznych toczy się wielowymiarowo. To znaczy nie tylko mają zaspokojone potrzeby materialne w postaci wyżywienia i odzienia ale zaspokajane SA także ich potrzeby natury duchowej.