Nie od dziś wiadomo, że wszelkie lekarstwa na różne dolegliwości i problemy zdrowotne znajdują się w naturze. Będąc tego świadomym, można wręcz bez ograniczeń korzystać z dobrodziejstw jakie dała nam natura. Na szczególną uwagę, na pewno zasługuje aloes. 

Jakie są właściwości naturalnego aloesu? 

żel z aloesuWiele osób posiada w domu roślinę, która ma grube i sztywne liście, zakończone ostrymi kolcami, a ich wnętrze jest wypełnione galeretowatą substancją bogatą w cenne składniki. Mowa tu o aloesie, który od wieków jest zanany i ceniony za swoje wszechstronne działanie. Żel z aloesu można uzyskać, przecinając liście rośliny i wybierając z nich lekko klejącą substancję. To właśnie ona jest stosowana przy oparzeniach, podrażnieniach, czy skaleczeniach, ponieważ przyśpiesza gojenie ran i łagodzi ból. Miąższ aloesowy jest bogaty w witaminę A, E, C oraz witaminy z grupy B. Można się smarować żelem po kąpieli słonecznej, aby załagodzić efekty oparzeń słonecznych. Świetnie nawilża skórę i dostarcza jej niezbędnych witamin, dlatego można z niego robić domowe maseczki, a nawet dodawać do ulubionego kremy do twarzy. Aloes ma bardzo lekki, prawie niewyczuwalny zapach, więc jego aplikacja jest przyjemna. Poza właściwościami regenerującymi, żel aloesowy posiada właściwości bakteriobójcze, dlatego może być stosowany przez osoby z cerą trądzikową. W aptekach i drogeriach, można kupić gotowe żele z różną zawartością omawianego żelu. Im większa jego zawartość, tym lepiej, ponieważ będzie zawierał więcej cennych składników. 

Żel aloesowy może być stosowany na skórę i włosy, ale można go też spożywać, gdyż wspomaga odchudzanie i oczyszczanie organizmu. W sprzedaży znajdziemy żele do mycia, kremy, balsamy, a nawet peelingi z zawartością cennego żelu z aloesu.