Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą promieniowania podczerwieni ma wiele różnych zalet. Jedną z nich jest na pewno to, że panele podczerwieni nie wydają absolutnie żadnych dźwięków. W przypadku zwykłych kaloryferów czy ogrzewania z nawiewem nie można na to liczyć, bo w pomieszczeniu z pewnością będzie głośno w trakcie korzystania z ogrzewania.

Oszczędzanie na ogrzewaniu przy pomocy infrapaneli

panele na podczerwieńKolejną zaletą jest łatwe sterowanie panelami na podczerwień. Co więcej – można je nawet zaprogramować! Dzięki temu nie trzeba ogrzewać biura przez cały weekend. Panele mogą włączać się o określone godzinie, dlatego można je włączyć np. w poniedziałek rano kilka godzin przed przyjściem do pracy. To z kolei sprawia, że ogrzewanie na podczerwień jest znacznie bardziej oszczędne. Coraz więcej osób decyduje się na panele na podczerwień, ponieważ są one nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale również tanim. Wiadomo, że zakup takich paneli jest droższy niż w przypadku innych grzejników, ale trzeba pamiętać, że koszty inwestycji zwrócą się po pewnym czasie i panele będą już generować tylko oszczędności. Inwestycja w panele na podczerwień jest oszczędniejsza, aniżeli inwestowanie w ogrzewanie centralne. Tu nie trzeba kupować drogiego kotła, wykonywać wszystkich innych instalacji. Wystarczy panel i dostęp do prąd elektrycznego, który go zasila. Funkcja dekoracyjna paneli na podczerwień to kolejna zaleta.

Nawet panele, które nie mają dużych rozmiarów, osiągają naprawdę duże moce, które z kolei są porównywalne ze zwykłymi grzejnikami. Panele na podczerwień można zainstalować nawet na suficie, dzięki czemu nie będą zajmować dużej powierzchni i będą praktycznie niewidoczne. Można zamontować panele w bardzo łatwy sposób – wystarczy wtyczka i gniazdko. Jeśli panele mają zostać połączone w sieć, lepiej by montował je elektryk.