Każdy z was ma na pewno w domu krzesła, kanapy, fotele, pufy na których jest tapicerka. Oczywiście są i takie na których ich nie ma i wtedy nie ma problemu z ich czyszczeniem. Często jemy coś na wyżej wymienionych rzeczach i czasami nam coś spadnie na tapicerkę, albo jak mamy psa lub kota to też one wchodzą nam na tapicerkę. Wszystkie te czynności mogą stopniowo brudzić meble.

Pranie tapicerki w meblach 

czyszczenie tapicerki BiałystokJa swoje meble, które mają tapicerki czyszczę raz do roku, ale już tak porządnie. Najczęściej robię to latem. Wtedy jest ładna pogoda, świeci słońce i ogólnie jest ciepło. Wtedy można czyszczone meble wystawić na dwór do wyschnięcia. W ciągu roku czyszczę tapicerkę doraźnie jak tylko coś mi spadnie na nią. Na przykład ostatnio spadło mi trochę dżemu z czarnej porzeczki. To od razu biegłam do kuchni po wodę i środek czyszczący. Takie plamy warto usuwać od razu, ponieważ jak się zeschną to potem może być trudno je wybawić. I zawsze wtedy jakaś tam plama będzie widoczna. Ale jak już wspomniałam czyszczę meble raz do roku. Robię to porządnie. Zaczynam od krzeseł w mojej jadalni. Zaczynam od nich, ponieważ mają małą powierzchnię i z nimi najszybciej się rozprawiam. Na samym początku zwilżam je wodą. Potem kładę środek, który stosuje do czyszczenia. Odczekuję chwilę, by środek ten zadziałał i potem czyszczę szczoteczką lub ściereczką całą powierzchnie. nadmiar piany zbieram i ponownie przepłukuję lekko wodą. Nie leję bezpośrednio wody na tapicerkę, ale wilgotną ściereczką przemywam na samym końcu. Czyszczenie tapicerki Białystok jest konieczne jeśli chcecie mieć ładną i przede wszystkim czystą tapicerkę w meblach. Jak już mam wyczyszczone krzesła to wystawiam je na zewnątrz do wyschnięcia.

Jeśli posiadacie meble, które są obite tapicerką, to warto ją od czasu do czasu wyczyścić. Możecie robić to raz do roku lub częściej, to od was zależy. Na rynku jest wiele środków do czyszczenia tapicerki. Można spotkać środki do suchego czyszczenia, jak i mokrego. Jeśli jednak nie chcecie jej czyścić, to dobrym rozwiązaniem jest położyć jakieś narzuty.