W dzisiejszych czasach, w dobie telewizji, radia, smartfonów jesteśmy zarzucani mnóstwem różnych reklam. Czasami dochodzi do tego, że jakaś akcja marketingowa jest tak duża, że hasła pojawiają się wszędzie. Do czego może to doprowadzić?

Widać i słychać wszędzie, czyli marketing na najwyższym poziomie

tarasy kompozytoweTak brzmi reklama w radiu jednej z firm specjalizującej się w budowie tworów pod tytułem tarasy kompozytowe. W dniu dzisiejszym, który spędziłem praktycznie cały w aucie reklamę tanie tarasy kompozytowe usłyszałem chyba z tysiąc razy. W esce chyba wykupili cały czas reklamowy, informacja tanie tarasy kompozytowe pojawia się, aż trzy razy w ciągu jednej przerwy reklamowej. No cóż, lekko zdegustowany przełączam na inną stację, na radiu pokazuje się RMF fm i co pierwsze słyszę? Nie, nie tarasy kompozytowe. Najpierw słyszę wiadomości, a dopiero po wiadomościach informację, tanie tarasy kompozytowe. Myślę sobie co jest, czy dziś wszystkie stacje się uwzięły? Na szczęście reklama krótka, chyba firmie produkującej tarasy kompozytowe skończył się budżet przeznaczony na reklamę, ponieważ w RMF fm, tanie tarasy kompozytowe pojawiły się tylko raz. Słucham dalej w spokoju muzyki, jadę dalej do miejsca przeznaczenia. W trakcie wykonywania manewru parkowania prostopadle tyłem znowu słyszę tanie tarasy kompozytowe. Nie było to miłe. Tak się zdenerwowałem, że prawie uderzyłem w słup. Na szczęście nic się nie stało, w spokoju wysiadam z samochodu, zadowolony z faktu, że w czasie wizyty u lekarza odpocznę od reklamy solidne tarasy kompozytowe. Odwracam głowę, żeby jeszcze zobaczyć w co prawie uderzyłem i co widzę? Reklamę pod tytułem solidne i tanie tarasy kompozytowe. Przecież przy takim natłoku informacji na jeden temat można oszaleć. Ruszyłem w stronę przychodni, na wszelki wypadek nie rozglądając się na boki, po co kusić los. Wchodzę do przychodni, siadam w poczekalni obok dwóch panów w średnim wieku, którzy prowadzą dość głośną wymianę zdań. O czym rozmawiają, oczywiście o firmach, które produkują najlepsze tarasy kompozytowe.

Okazuje się, że dobra reklama to nie wszystko. Jak mówi pewne powiedzenie: nie ważne jak się mówi, ważne, żeby się mówiło. W tym przypadku ja opisuję, reklamę, która na pewno utknie mi w pamięci przez jakiś czas. Marketing zadziałał.