Szafy sterownicze

Dziewczyny, postanowiłam założyć ten blog, żeby wprowadzić w nas tajniki wiedzy, z którą, na co dzień się nie spotykamy. Dzisiaj chciałam wam opowiedzieć coś o szafach, ale nie tych, które tak dobrze znamy, do których codziennie sięgamy i załamujemy się, że ciągle jest w niej za mało.

Szafy sterownicze w domu

Szafy sterowniczeSwoją drogą to prawda. Ja tylko przez tydzień po zakupach mam wrażenie, że moja szafa jest pełna! Dosyć o tym nie o ciuchach chciałam pisać, na tym w końcu doskonale się znamy. Dzisiaj chciałam wam, co nieco opowiedzieć o elektryce a konkretnie chciałam wam przedstawić o szafy rozdzielcze. Tak dobrze czytacie szafy rozdzielcze, które wcale nie rozdzielają naszych ubrań, tylko energię do nas płynącą. Pamiętacie te skrzynki, których nie można dotykać? To właśnie szafy rozdzielcze, znane również, jako szafy sterownicze. Te małe skrzynki zaopatrywane są poprzez energię, która wypływa z takich małych domków przeważnie brzydkich. Znanych, jako stacje transformatorowe, ale żeby te stacje transformatorowe działały, potrzebna jest nam również coś takiego, co nazywa się rozdzielnice niskiego napięcia. Wiem, być może nie tłumaczę wam tego fachowo, ale przecież nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to byśmy miały, choć odrobinę pojęcia o tym tajemniczym męskim świecie, którego ich znaniem nigdy nie zrozumiemy.

Jeśli chcecie na ten temat wpiszcie zwyczajnie w Internet, stacje transformatorowe, albo właśnie szafy sterownicze, czy tajemnicze jeszcze dla mnie rozdzielnice niskiego napięcia. Czekajcie na kolejny wpis!

Więcej m. in. o szafach sterowniczych można znaleźć na: elmontaz.com.pl