Jak niemalże każda kobieta, uwielbiam wszelkie nowinki związane z make upem. Niemalże z roku na rok zmienia się sposób w jaki wykonujemy makijaż, a także moda na poszczególne jego typy. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj wizażu króluje danego roku, puder zawsze jest nam niezbędny.

Rewelacyjne właściwości pudrów w kamieniach

puder do twarzy w kamieniuPrzed długi okres czasu, do wyrównania kolorytu mojej skóry używałam jedynie fluidu. Wybierałam głównie te o mocnych właściwościach kryjących, oraz o kremowej konsystencji. Te cechy sprawiały, że wybierane przeze mnie podkłady matowały doskonale moją skórę, a także w idealnym sposób zakrywały wszelkie niedoskonałości. Dzięki temu, że wybierałam dobrej jakości i trwałe fluidy nie ścierały się one i wytrzymywały niemalże cały dzień. Czego niestety nie mogę powiedzieć o powiekach na których makijaż utrzymywał się znacznie krócej. Z początku sądziłam, że to wina słabej jakości cieni do powiek, jednak po zagłębieniu się w temat ich trwałości okazało się, że to zasługa nieużywania pudru w kamieniu. Puder do twarzy w kamieniu ma bowiem za zadanie nie tylko doskonale zmatowić naszą skórę, ale również znacznie poprawić trwałość naszego makijażu. Jeśli najpierw pokryjemy nasze powieki pudrem, a dopiero wówczas nałożymy na nie cienie z pewnością dostrzeżemy znaczą różnicę, zarówno i ich trwałości, jak i lepszej pigmentacji. Puder do twarzy w kamieniu będzie dodatkowo chronił powieki przed przetłuszczaniem się, czego niestety nie potrafi fluid. Poza tym dzięki używaniu pudru w kamieniu łatwiej nam będzie konturować naszą twarz. W przypadku, kiedy konturowanie wykonujemy za pomocą sypkich kosmetyków, za sprawą pudru będą się one znacznie lepiej i łagodniej rozprowadzać nie tworząc plam na naszej buzi. Kiedy jednak konturujemy na morko, to po wykonaniu już konturowania nałożywszy na twarz puder, delikatnie on przyprószy nasz bronzer nadając naturalny efekt cienia na naszej twarzy.

Puder w kamieniu ma zatem bardzo uniwersalne właściwości. Pomaga naszemu podkładowi utrzymać naszą twarz matową, poprawia jakość i trwałość naszego makijażu, nadaje cieniom do powiek lepszego koloru, pozwala na łatwiejsze konturowanie twarzy, a także utrwala nasz makijaż. Jest to zatem niezbędny produkt w kosmetyczce każdej kobiety.