Postanowiłem, że zostanę optykiem. Jest to jednak bardzo specjalistyczny zawód, w którym trzeba się właściwie ciągle kształcić. Technologie bowiem ciągle się zmieniają i trzeba być na czasie. Optyk musi potrafić skutecznie dobrać okulary dla klienta. Nie jest to wcale takie proste.

Optyk w Krakowie – wywiad

Koczorowski KrakówPewnego razu, aby dowiedzieć się czegoś więcej o zawodzie optyka, postanowiłem zrobić wywiad z pewnym znanym w Krakowie specjalistą. Bez problemu zgodził się na udzielenie wywiadu. Posiada własny salon optyczny, w którym znajduje się ten lekarz okulista. Za wiele niestety na temat nauki do tego zawodu mi nie powiedział. Jakoś niechętnie rozmawiał na te tematy. Wolał mówić o praktyce. To, co myślę, że mi się przyda to to, iż trzeba przede wszystkim zdobywać nowe doświadczenia. Owszem, trzeba się nauczyć zawodu, ale kiedy tylko można warto też udać się na praktyki. Nawet jeżeli nikt nam na początku nie zapłaci, to chociaż zdobędziemy wiele doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości. Nie wiem czy wszędzie to działa, ale w dużych miastach takich jak Kraków na pewno patrzą na doświadczenie osoby, szukającej zatrudnienia. Konkurencja bowiem jest naprawdę duża i to nie tylko w optyce, ale wszędzie. Z tego, co mówił mi ten lekarz, optycy często zakładają swoje własne salony, w których pracują jako jedyny optyk. Często zatrudniają jedynie okulistę do pomocy, aby mieć więcej klientów, dzięki temu, że mogą od razu na miejscu zbadać wzrok i zakupić okulary bez potrzeby chodzenia gdzieś indziej.

Sam być może kiedyś o tym pomyślę, ale na razie czeka na mnie długa edukacja. Najpierw poznam teorię, a później będę próbował gdzieś aplikować na staż czy praktyki, żeby zobaczyć, jak to wszystko wygląda naprawdę. Więcej na temat usług optycznych: Koczorowski Kraków.