Znajomość podstawowych praw fizyki wcale nie musi być czymś trudnym, bo przecież każdego dnia walczymy, chociażby z grawitacją i widać to doskonale na przykładzie pierwszego lepszego domu. Zasłona to coś, co wisi w oknie, ale gdyby nie obecność karniszy wszystkie zasłony błyskawicznie znalazłyby się na ziemi, bo grawitacja działa przecież bez przerwy.

Kto interesuje się nowoczesnymi karniszami?

tanie karniszeNa podstawie tych kilku prostych informacji można się od razu domyślić, że karnisz praktycznie zawsze znajduje się nad oknem i musi być solidnie przymocowany do ściany, ponieważ waga niektórych dużych firan i zasłon potrafi być naprawdę imponująca. Tanie karnisze nie muszą jednak wcale być tylko i wyłącznie zwyczajnym kawałkiem rury, który ma spełniać swoją funkcję, bo jak wiadomo w naszych czasach wszystko, co znajduje się w domu, musi być piękne. Karnisze także są misternie zdobione, a zdobień tych należy szukać przede wszystkim na końcówkach takiego karnisza lub też w miejscach, w których przyczepiona jest właśnie firana. Wszystko skonstruowane jest w taki sposób, że firany można bez najmniejszego oporu przesuwać w jedną i drugą stronę, a dzięki temu można w każdej chwili wyjrzeć za okno. Kolejna ozdoba to bez wątpienia kolor tego karnisza, a osoby, które się już nimi interesowały, czyli na przykład takie, które kupują nowe mieszkanie lub dom z całą pewnością wiedzą, że dostępne są one w praktycznie wszystkich możliwych kolorach.

Na pojedynczym karniszu nie zmieszczą się jednocześnie dwie rzeczy. Znaczenie takich karniszy jest dużo większe, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, bo to dzięki nim wszystkie okna są piękne i ozdobione eleganckimi firanami. Bez nich w sypialniach, w których wciąż używa się zasłon, nie można by było usnąć ze względu na dużą ilość światła emitowanego przez słońce lub lampy.