Puste okna wiążą się z wieloma oknami – brak jakichkolwiek zasłon oraz firanek nie tylko sprawia, że pomieszczenie wygląda na puste i niedokończone, ale także nie ochrania domu przed wcibskimi oczami sąsiadów czy przechodniów. Dlatego też z pewnością warto zadbać o odpowiednie zasłonięcie okien.

Jakie firany wybrać do dużych okien?

proste firany na duże oknaNa rynku istnieje wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych w których można znaleźć bardzo wiele ciekawie prezentujących się firanek. Wybór jest niesamowicie utrudniony, ponieważ oprócz wzoru, faktury czy długości firanek są one dostępne w wielu formach oraz kolorach. Ponadto można skusić się także na gotowe stylizacje okien, w których w skład wchodzą zarówno firanki, jak również zasłony czy ciekawe upięcia. Obecnie popularny niezmiernie trend minimalizmu proponuje proste firany na duże okna, które są utrzymane w stonowanych barwach i nie posiadają zbyt wielu dodatków i ulepszeń. Świetnie prezentują się one praktycznie we wszystkich rodzajach wnętrze – komponują się doskonale zarówno w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach, jak również w bardziej wyszukanych wnętrzach, gdzie stanowią prosty dodatek do wystroju wnętrza, czyniąc pomieszczenie bardziej eleganckim i klasycznym. Proste zasłony można połączyć z roletami bądź żaluzjami, z którymi doskonale się komponują i dzięki temu można uzyskać efekt całkowitego, ale jednocześnie bardzo delikatnego zasłonięcia wnętrza.

Proste firany doskonale pasują do dużych okien, utrzymanych w klasycznej odsłonie. Połączenie takie prezentuje się bardzo gustownie oraz klasycznie, można do niego dobrać wiele ciekawych dodatków – na przykład kwiatków doniczkowych bądź ciętych, a także swobodnie poustawiać na parapecie pasujące nam dodatki oraz gadżety.