Wielbiciele kotów wiedzą, że są rasy, które są ciężkie w wychowywaniu, a są też takie, które są wprost stworzone do życia z człowiekiem. Charakter kota zależy od tego jaką jest krzyżówką jego rana, a najłagodniejszą jest brytyjska.

Jak wyglądają hodowlane koty brytyjskie?

hodowla kotów brytyjskichJak każde zwierze, koty też brudzą i wydają charakterystyczny zapach, który może przeszkadzać, dlatego nie każdy decyduje się na ich hodowlę. Jeną z najczęstszych ras, które nabywają Polacy, są koty brytyjskie, które mają charakterystyczną sierść w szarym kolorze. Hodowla kotów brytyjskich wymaga dużo cierpliwości i czasu, gdyż są to bardzo towarzyskie zwierzęta, które uwielbiają się bawić z człowiekiem. Są to koty o średniej masie ciała i osiągają zazwyczaj ciężar od pięciu do dziewięciu kilogramów. Mają dość krępą budowę ciała, krótki nóżki i długi, puszysty ogon. Ich głowa jest dość duża i lekko spłaszczona, a oczy okrągłe w kolorze zależnym od umaszczenia. Najczęściej spotykane kolory oczu, to pomarańczowy, złotawy, miedziany i zielony, a rzadkością jest kiedy mają głęboko niebieskie oczy. Brytyjczyki są bardzo przyjaźnie nastawioną rasą do ludzi, dlatego możemy go posiadać w rodzinie z małymi dziećmi. Kot z pewnością będzie chętnie uczestniczył w codziennym życiu dzieci i nie będzie miał nic przeciwko ciągnięciu za ogon, czy uszy. Hodowlane koty posiadają ważny rodowód i konieczne szczepienia ochronne, oraz są systematycznie odrobaczane. Jedynym dylematem jaki może mieć potencjalny klient, jest wybór kota.

Koty brytyjskie są uczone już od urodzenia załatwiania swoich potrzeb w kuwecie, więc często bywa, że kupując kota umie on już z niej korzystać. Ceny Brytyjczyków są dość wysokie, bo to bardzo szlachetna rana. Małego kota możemy kupić za około półtora tysiąca złotych.