Czas planowania ślubu dla każdej Młodej Pary jest jednocześnie dużą radością, ale też niesamowitym wyzwaniem. Już pierwsze chwile planowania tego wydarzenia uświadamiają nas, że składa się ono z kilkunastu mniejszych decyzji, które musimy podejmować na różnych etapach planowania tego wydarzenia. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór sali weselnej.

Jak wybrać salę weselną?

sala weselnaJeśli potrzebna nam sala weselna, przede wszystkim powinniśmy zdecydować, czy zależy nam na konkretnej dacie ślubu, do której będziemy dobierać dostępne sale weselne, czy też jesteśmy w stanie zmodyfikować datę naszego wydarzenia, aby tylko móc zorganizować nasze wesele w konkretnej lokalizacji. Musimy mieć bowiem pojęcie o tym, że niektóre lokale w danych miastach cieszą się większą popularnością od innych, a co za tym idzie, najbliższy dostępny termin może być oddalony od nas o rok, a nawet dwa. Sala weselna, na którą się zdecydujemy powinna być przede wszystkim dopasowana do liczby gości, którą chcemy zaprosić do wspólnego świętowania. Powinna również znajdować się ona w dogodnej dla nas lokalizacji, czyli w miejscu, które będzie w pobliżu miejsca, w którym będziemy brać ślub. Jeśli chodzi o wynajem sali weselnej, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na samo wnętrze sali, ale również jej otoczenie i to, jakie daje nam ono możliwości w zależności od pory roku, w której planujemy naszą uroczystość. Równie ważny w przypadku sali weselnej jest oczywiście catering.

Musimy pamiętać, że bardzo często, decydując się na salę weselną, decydujemy się też na pewne okoliczności, które będą ograniczały lub dawały nam więcej możliwości w zakresie, np. oświetlenia, miejsca dla zespołu muzycznego. Z tego też względu, warto mieć na uwadze różne aspekty, decydując się na podpisanie umowy z danym lokalem.