Wbrew pozorom jednym z większych problemów podczas większych budów jest odpowiednio zrealizowany drewna, kruszyw czy też betonu. Do przewożenia tego rodzaju produktów stosuje się popularnie nazwane wywrotkami.

Bezpieczne transportowanie kruszywa w Gdańsku

transport kruszywa w GdańskuJednak wybór odpowiedniej wywrotki to transportu konkretnego materiału w konkretne miejsce jest bardzo ważny i istotny. Najmniejsze pojazdy, które dysponują niewielkim DMC do ~18 ton sprawdzą się doskonale w ciasnych małych uliczkach, niestety jednak transport kruszywa w Gdańsku przez nie realizowany pozwala tylko na przewiezienie niewielkich ilości materiału jednorazowo. Dlatego też jako samochody do dostarczania na większą budowę się nie nadają. Większe pojazdy wyposażone są już w 3 osie i w większości przypadków pozwalają na przewiezienie 13-16 ton kruszyw jednorazowo. Kompromis jeżeli chodzi o wielkość i możliwości sprawia, że ten rodzaj pojazdów jest bardzo często wykorzystywany. Oczywiście jeżeli do przewiezienia jest więcej produktów to można spróbować zaprząc do pracy tandemową przyczepę samowyładowczą, jednak prowadzenie takiego zestawu wymaga bardzo dużych umiejętności. Na rynku występują także większe pojazdy 4 osiowe, które są zwrotniejsze od przyczep tandemowych a dodatkowo zapewniają ładowność od 17 do 20 ton. Żadne rozwiązanie nie jest idealne i każde sprawdzi się w innych zastosowaniach. Dlatego też w zależności od tego jakiej ilości transport kruszywa jest Ci potrzebny to należy wybrać konkretny pojazd. Im więcej materiału do przewiezienia tym lepiej jest wybrać większy pojazd.

Odpowiedni wybór utrudni bądź też ułatwi wykonanie transportu. Najczęściej stosuje się różnego rodzaju ciągniki z przyczepami samowyładowczymi. Możliwości jest z pewnością wiele i warto wszystkie rozważyć.