Jest kilka branż, które choć brzmią banalnie, w rzeczywistości wymagają naprawdę wiele umiejętności i zaangażowania. Jedną z nich jest to, w czym obecnie siedzę – zajmowanie się filmami reklamowymi. Mało kto ma świadomość, jak trudne potrafi to być zadanie.

Trudne zadanie – stworzenie dobrego filmu reklamowego

produkcja filmów reklamowych w ŁodziZająłem się tym na poważnie tuż po ukończeniu studiów. Początkowo byłem odpowiedzialny jedynie za udźwiękowienie, ale pokazałem szefowi, że znam się na tym znacznie lepiej, niż może mu się wydawać. Okazało się, że w samej Łodzi istnieje bardzo wiele firm zajmujących się profesjonalnym nagrywaniem spotów reklamowych. Nie dziwiło mnie zatem, że każda nagrywana przez nas reklama stała na naprawdę wysokim poziomie. Wiedziałem, że dołączając do tego zespołu będę musiał dać z siebie wszystko, by nie zaniżyć wysokiego poziomu. Byłem naprawdę szczęśliwy widząc, że idzie mi całkiem nieźle – nie tylko wykazywałem się już na etapie pisania scenariusza, ale dodatkowo potrafiłem zgrać to wszystko tak, że wyglądało naprawdę świetnie i przekonująco. Nasze wyniki mówiły same za siebie – jeszcze nie zdarzyło się, by ktokolwiek wynajął nas, i w krótkim czasie nie odnotował wyraźnego wzrostu zysków. Wiedzieliśmy, że produkcja filmów reklamowych w Łodzi jest kwestią, w której mamy sporo do powiedzenia. Mało kto mógł się z nami mierzyć – nie staraliśmy się konkurować ceną. Zwykle zresztą firmy przeznaczają na marketing tyle pieniędzy, że większe znacznie ma jakość i rezultaty, niż cena, którą trzeba zapłacić.

Nasza praca nie tylko jest satysfakcjonująca sama w sobie, ale dodatkowo też przyjemnie jest patrzeć na zadowolenie naszych klientów. Często przekazując nam swoją wizję nie spodziewają się, że da się ją tak doskonale przełożyć na ekran telewizora, co później trafi do potencjalnych klientów.