Niedawno przyjechałam do Polski z Ukrainy. Od początku zależało mi na tym, aby jak najszybciej „stanąć na nogi” i znaleźć sobie pracę oraz mieszkanie. O ile z mieszkaniem nie miałam najmniejszego problemu, o tyle  w przypadku pracy, sprawa się bardzo mocno skomplikowała. Okazało się, że rynek pracowników jest „nasycony” i nigdzie nie mogłam znaleźć wolnego etatu.

Znalazłam firmę zatrudniającą Ukraińców

firmy zatrudniające ukraińcówMoja koleżanka podpowiedziała mi, żebym poszukała firm, które specjalizują się w zatrudnianiu pracowników ze wschodu. Podpowiedziała mi ona, jakie są firmy zatrudniające Ukraińców. Okazało się, że siedziba jednej z nich mieściła się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Postanowiłam więc dłużej nie zwlekać i od razu się tam udałam. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tam tak szybkiej pomocy. Mianowicie, nie tylko znalazłam tam zatrudnienie, ale także mogłam skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Firma oferowała wiele miejsc pracy zarówno dla pracowników fizycznych, jak i umysłowych. Specjalizowała się ona w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy i pomagała im w załatwieniu wszystkich formalności niezbędnych do podjęcia legalnej pracy w tym kraju. Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że udało mi się tutaj znaleźć zatrudnienie, ponieważ w tym miejscu pracy panowała naprawdę miła, przyjemna atmosfera. Mogłam także poznać wielu swoich rodaków.

Kiedy ostatnio dowiedziałam się, że kilka osób z mojej rodziny również zdecydowała się tutaj przeprowadzić, od razu poleciłam im tę firmę. Cały czas posiadali oni wolne etaty, a w dodatku świadczyli pomoc na każdym etapie załatwiania formalności i zatrudnienia. Pensje były tutaj naprawdę bardzo dobre, dużo lepsze niż n Ukrainie za podobny zakres obowiązków. A przy tym można było liczyć na różne dodatki.