Niezależnie na jaki zakup lub przygarnięcie zwierzątka się zdecydujemy, zawsze mamy obowiązek zapewnienia mu godnych warunków do odpoczynku i zabawy, jak również dbania o nie każdego dnia. Jedną z najważniejszych kwestii jest miejsce do zamieszkania.

Odpowiednia klatka dla królika

klatki dla królikówTak samo, jak psu zapewniamy ciepłą budę czy wygodne legowisko, tak również królik potrzebuje swojego miejsca. Niestety część osób nadal twierdzi, że opieka nad królikiem nie jest trudna, a akcesoria mało wymagające. Jednak tutaj są w błędzie, ponieważ to zwierzątko potrzebuje identycznej uwagi i opieki co inne pupile oraz specjalnej opieki w kwestii higieny i żywienia. Najważniejszą kwestią będzie zakup odpowiedniej klatki, których w sklepach znajdziemy kilka modeli. Jednak zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup, warto zapoznać się z informacjami na temat rasy królika oraz potrzebami, które powinien mieć spełnione. Możemy zdecydować się na wybór klatki wykonanej z metalu z plastikową kuwetą, którą należy regularnie sprzątać, jak również wybrać klatkę dwupiętrową wykonana z drewna lub również z metalu. Z pewnością dodatkowa przestrzeń zapewni królikowi miejsce do świetnej zabawy, gdy będzie w niej przebywał. Nie możemy zapomnieć, że klatki dla królików muszą być odpowiednio duże, tak by królik nie miał ograniczonej przestrzeni i mógł swobodnie odpoczywać. Zwierzątko powinno być w stanie obracać się, leżeć i poruszać w klatce, która zmieści także kuwetę, miejsce do spania oraz jedzenie, dlatego warto wybrać duży model.

Króliki należą do zwierząt towarzyskich i ruchliwych, dlatego zazwyczaj poruszają się swobodnie po domu czy ogrodzie, a klatkę traktują jako swój spokojny i prywatny kącik do snu i wypoczynku. Decyzja o opiece nad królikiem powinna być odpowiedzialna i przemyślana, ponieważ zwierze to nie zabawka.