Wiele osób, które pierwszy raz zdecydowały się na wędkowanie morskie prosto z kutra było tak zadowolonych, że postanowili oni na stałe wpisać to hobby do swojego życia. Wędkowanie prosto na pełnym morzu gwarantuje niezapomniane emocje oraz wiele silnych przeżyć. Będziemy musieli zmierzyć się bowiem z dużymi rybami, które nie jest tak łatwo złowić.

Co zabrać ze sobą na kuter?

kutry kołobrzegPrzede wszystkim musimy na początek pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą bardzo mocno wędkę. Osłona być już odpowiednia przetestowana wcześniej, aby wytrzymywała silne przeciążenia. Najlepiej jest zabrać ze sobą ze dwie, a nawet trzy wędki, ponieważ niestety w niektórych przypadkach dochodzi do złamania szczytówki i jeżeli nie mamy kolejnej wędki, którą możemy łowić no to niestety będziemy musieli zakończyć przygodę na morzu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć ze sobą wysokiej jakości sprzęt, kiedy wybieramy się na kutry Kołobrzeg oferuje nam szereg możliwości jeśli chodzi o wyprawy morskie kutrem. W zależności od pogody powinniśmy się również odpowiednio ubrać, ponieważ pogoda na morzu jest zaskakująca i z letniego i słonecznego dnia może nam się zrobić szybko ulewa oraz chłodne powietrze. Dlatego tak ważne jest, aby się odpowiednio przygotować i nie dać się niczemu zaskoczyć. Dodatkowo powinniśmy pomyśleć o tym, aby kupić wysokiej klasy kołowrotek, a także bardzo grubą żyłkę. Dodatkowo musimy pamiętać o odpowiednich przynętach, dzięki którym będziemy mogli złapać ryby morskie a w tym nawet dorsza.

Kiedy planujemy na wyprawę na morze i chcemy złowić dorsza to musimy pamiętać o tym aby nie przeciążać wędki. Możemy również wypróbować echosondę, która pozwoli nam sprawdzić gdzie i w którym miejscu znajduje się najwięcej ryb. Mamy coraz więcej nowoczesnych rozwiązań dla wędkarzy łowiących w stawach, ale także tych wybierających się na połowy na kutrze.