Rodzice niemowląt i małych dzieci często borykają się z problemami, jakie produkty odzieżowe będą dla ich potomka najwygodniejsze i najlepsze. Jeżeli nie mają doświadczenia, łatwo mogą się pogubić w ogromie wyboru. Dziecko przez pierwsze miesiące życia większość czasu poświęca na sen, dlatego wybór odpowiedniej bielizny do spania jest bardzo istotny.

Znaczenie półśpiochów bez stópek

Półśpiochy bez stópekUbranka powinny być wygodne, ale liczy się nie tylko wygoda malucha, lecz również opiekuna – który musi dziecko pielęgnować, przewijać. Półśpiochy bez stópek są wygodnym rozwiązaniem jako dolna część odzieży z wielu powodów. Jednym z nich jest łatwość zakładania i ściągania, nic nie trzeba odpinać ani dokładnie układać, by nie cisnęło w małe stópki. Ponadto nie wszystkie dzieci mają standardowy rozmiar stopy, na jakie przewidziane są zwykłe śpioszki, więc często zdarza się, że takie półśpiochy ze stopami są albo za luźne i się zsuwają, albo zbyt ciasne i krępują ruchy dziecka. Jak wiadomo, niemowlę przez pierwszy rok życia intensywnie rośnie i się rozwija, poznając otoczenia jak i własne ciało. Tutaj bardzo ważne jest, by w żaden sposób nie hamować tego rozwoju – poznawanie własnych stópek, przyciąganie i oglądanie a nawet wkładanie do buzi – to naturalne odruchy, które może umożliwić odpowiednia odzież. Stawianie pierwszych kroków na boso zalecane jest przez pediatrów, a nie byłoby możliwe, gdyby maluch nosił zwykłe śpiochy.

Ta z pozoru zwykła i codzienna odzież niemowlęca może mieć naprawdę istotny wpływ na rozwój dziecka. Warto dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie wyprawki dla malucha czy kolejnych ubranek na dalsze miesiące życia, zastanowić się nie tylko nad kolorem czy materiałem, ale również nad funkcjonalnością i znaczeniem dla rozwoju dziecka.