Podczas gdy druk 3D jest procesem wytwarzania przyrostowego, obróbka CNC odbywa się metodą odejmowania. Oferuje zalety w zakresie powtarzalności, dokładności oraz szerokiej gamy materiałów i wykończeń powierzchni. Części wytwarzane za pomocą obróbki CNC zapewniają doskonałe właściwości mechaniczne, z wąskimi tolerancjami generowanymi obok dokładności wymiarowych.

Proces obróbki CNC jest zautomatyzowany

obróbka cncZazwyczaj mamy możliwość wyboru jednego z nich w zależności od wymagań twojej aplikacji – możemy być pewni, że platforma produkcyjna na żądanie pomoże Ci wybrać odpowiedni proces. Komputerowa obróbka sterowana numerycznie lub obróbka cnc to automatyczne usuwanie materiału z bloku, takiego jak plastik lub metal, w wyniku czego powstaje gotowy element. Proces ten, znany jako produkcja odejmująca, jest kontrolowany przez dostosowany program komputerowy i wykonywany przy użyciu zmotoryzowanych obrabiarek. W zależności od wykonywanej operacji obróbki, proces obróbki CNC wykorzystuje różnorodne maszyny CNC i obrabiarki do wytworzenia niestandardowej części lub produktu. Frezowanie jest procesem obróbki, który wykorzystuje obrotowe wielopunktowe narzędzia tnące do usuwania materiału z przedmiotu obrabianego. Projekty części obrabianych CNC są ograniczone możliwościami (lub brakami) maszyny CNC i oprzyrządowania. Na przykład większość obrabiarek CNC jest cylindryczna, dlatego geometria części możliwa w procesie obróbki CNC jest ograniczona, ponieważ oprzyrządowanie tworzy zakrzywione sekcje narożne. Maszyna wielowrzecionowa to rodzaj maszyny śrubowej stosowanej w produkcji masowej. Uważany za bardzo wydajny poprzez zwiększenie wydajności poprzez automatyzację. Potrafi efektywnie kroić materiały na małe kawałki przy jednoczesnym wykorzystaniu zróżnicowanego zestawu narzędzi.

Maszyny wielowrzecionowe mają wiele wrzecion na bębnie, który obraca się na osi poziomej lub pionowej. Bęben zawiera głowicę wiertarską, która składa się z wielu wrzecion zamontowanych na łożyskach kulkowych i napędzanych przez koła zębate. Drutowa elektroda zwykle składa się z mosiądzu lub ocynkowanego mosiądzu.