Pierwszy dzień był dla mnie pełen wrażeniem. Nie sądziłem, że zaraz po otwarciu zakładu kamieniarskiego przyjdzie do mnie klient, żeby zamówić pomnik. Byłem przygotowany jednak doskonale i nie dałem po sobie poznać, że to mój debiut.

Wykonałem dla klienta piękny tradycyjny pomnik z granitu

tradycyjne pomniki granitoweZatrudnieni pracownicy byli doświadczoną ekipą i wiedziałem, że będą w stanie wykonać każde zlecenie. Klientka głównie interesowały tradycyjne pomniki granitowe i o takie pytał. Pokazałem mu zatem katalog z dostępnymi wzorami i zostawiłem czas do namysłu. Klient doskonale wiedział co chce mieć i jasno sprecyzował swoje potrzeby. Dlatego właśnie pokazałem mu katalog, gdzie są pokazane tylko tradycyjne pomniki granitowe. Wybrał trzy różne o poprosił mnie o poradę. Opowiedziałem wszystko o każdym z nim i poleciłem taki, na który ja osobiście bym się zdecydował. Klient przystał na moją propozycję i zlecił mi wykonanie pomnika. To było moje pierwsze zlecenie i chciałem osobiście się tym zająć. Chłopacy będą mi pomagali, bo samodzielnie to nie ma szans. Od razu jak wyszedł klient z naszego zakładu to zabraliśmy się do pracy. Mieliśmy niezbędne materiały na miejscu i nie musieliśmy nigdzie jechać. Praca zajęła mi kilka dni, ponieważ chciałem wszystko wykonać profesjonalnie. Kiedy przyjechał klient, żeby zobaczyć jak wygląda zamówiony pomnik to był pod ogromnym wrażeniem. Przyznał mi, że bardzo dobrze mu doradziłem i podziękował za pomoc. Od razu zapłacił za wszystko z góry i odszedł od nas bardzo zadowolony.

Tego pierwszego klienta zawsze będę pamiętał. Zadebiutowałem jak należy i wiedziałem, że jestem we właściwym miejscu. Teraz to już co chwilę mamy zamówienia i ludzie non stop nas odwiedzają. Pracy jest dużo dla każdego i zarobki wysokie.