Kilka dni spędziłem na Kazimierzu w Krakowie. W zasadzie to był wyjazd służbowy. Zadanie? Napisanie eseju na temat żydowskiej historii tej dzielnicy. Oczywiście można było załatwić sprawę za pośrednictwem telefonu i internetu, ale postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym.

Poznaj Kazimierz w Krakowie

apartamenty na kazimierzu krakówTo nie była moja pierwsza wizyta w tym miejscu, ale tym razem koncentrowałem się na pracy. Choć oczywiście w tym przypadku obowiązki zawodowe oznaczały także zwiedzanie, czyli przy okazji byłem turystą. Centrum Kultury Żydowskiej, cmentarz żydowski z odnowionymi macewami, plac Wolnica, a także wiele klimatycznych uliczek, przy których kiedyś, podobnie jak teraz, rozkwitał uliczny handel. I oczywiście liczne synagogi, które również warto zobaczyć. Nie można zapominać o ulicy Szerokiej, gdzie w zasadzie zaczęła się żydowska historia dzielnicy. Kazimierz to urocza dzielnica, warto więc także polecić tamtejsze noclegi. Wybierając apartamenty na kazimierzu kraków, a w zasadzie jego centrum będzie w zasięgu spaceru. Będzie więc okazja zobaczyć nie tylko dzielnicę, ale także choćby Wawel czy Rynek Główny Starego Miasta. W przypadku apartamentów można wynająć jedno, dwu czy wieloosobowy. Wiele z nich to równie klimatyczne miejsca, jak cała dzielnica. Dostęp do bezprzewodowego internetu zapewniony, a akurat w moim przypadku był to istotny aspekt. Poza tym możliwość zamówienia śniadania czy budzenie. Nie wspominam o łazience czy pościeli, bo to przecież standard. I nawet przewodniki są dostępne w recepcji. W przypadku zwiedzania z pewnością będą przydatne.

Kazimierz to w wielu miejscach Kraków w pigułce. Dzielnica, którą z pewnością warto odwiedzić. Jest wiele miejsc do zobaczenia, a noclegi na miejscu sprawiają, że można poczuć klimat okolicy. I przy okazji wiele odkryć ? historię, kulturę, a nawet smaki.