architekt wnętrz

Jak powszechnie wiadomo mężczyźni odznaczają się siłą więc zawsze byli kojarzeni z pracą typowo fizyczną- budowy, fabryki to miejsca pracy dla nich. Kobiety w wyobrażeniach to głównie kucharki ale też artystki. Architekt wnętrz to zawód przypisywanie aktualnie nie tylko dla kobiet ale także dla mężczyzn.

Sprawdzian dla architektów wnętrz

architekt wnętrzOczywiście jest ich znacznie mniej ale płeć męska zaczyna dominować w tym zawodzie. Gdańsk- tu wybierani są częściej. Dlaczego nie kobiety? Przeprowadzono badania odnośnie kreatywności, które ukazały, że to mężczyźni uznawani są za bardziej kreatywnych. A właśnie projektant wnętrz cechuję się przede wszystkim wielką kreatywnością. Kreatywność kojarzy się z podejmowaniem ryzyka i ambicją, czyli cechom które przypadają na mężczyzn, rzadziej kobiety. Często pomysły kobiet zostają uznawane za gorsze, nie tak dopracowane jak płci przeciwnej. Kto więc zajmuję wyższe stanowiska? Mężczyźni a łączy się to wszystko ze stereotypami wpajanymi od dawna. Ale jak to odnosi się do architekta wnętrz? Kto tu wygrywa? Sprawdzono pracę kobiety i mężczyzny. Biuro projektowe było lepiej zagospodarowane przez kobietę, jednak nie był tam tak czysto jak u mężczyzn. Pani poradziła sobie z zadaniem szybciej ale to z zlecenia pana klienci byli bardziej zadowoleni. Przyznali, że odnosiło się bardziej do ich koncepcji niż narzuconego przez architekta jak było w przypadku kobiety. Mężczyzna wybrał minimalizm, kobieta postawiła raczej na więcej dodatków. To było wyzwanie na projektowanie pomieszczeń mieszkalnych a jak wypadło projektowanie wnętrz sklepowych? Tutaj nie mogliśmy wybrać zwycięzcy, każdy z uczestników poradził sobie dobrze. Więc w końcu kogo mamy wybierać gdy chcemy zaprojektować wnętrze? Uważam, że to jest zależne od doświadczenia i zmysłu osoby, płeć nie gra roli.

To tak jakby o tym wszystkim miał decydować kolor włosów, oczu czy skóry. Nie popadajmy w stereotypy w żadnym aspekcie naszego życia. Skupmy się na tym czy osoba jest pełna pasji oraz czy jej pomysły pokrywają się z naszymi. My polecamy w tej branży Studio Potorska Gdańsk.