Muszę przyznać szczerze, że nawet nie wiedziałem, że można zrobić sobie bramę automatyczną ze zwykłej bramy metalowej opartej na zwykłych metalowych słupkach. Cały czas miałem zakodowane, że automatykę i siłowniki można zrobić tylko wówczas, kiedy ma się solidne betonowe słupki po bokach skrzydeł. Na szczęście okazało się, że jest zupełnie inaczej niż myślałem.

Doradca producenta polecił mi odpowiednie siłowniki

Siłowniki do bramDo tej pory wjeżdżanie na moją posesję nie należało do najprzyjemniejszych. W surową zimę i mrozy musiałem wychodzić z samochodu i otwierać bramę. Brama była w miarę nowa, ale wykonana z metalu. Oparta była na cienkich słupkach – stąd też moje myślenie, że nie da się z taką bramą niczego zrobić. Naprawdę byłem przekonany, że do automatu potrzebna jest kuta brama na słupkach betonowych. Tym czasem postanowiłem zweryfikować swoje informacje i zadzwoniłem do producenta bram. Przysłano do mnie doradcę, który pokazał mi profesjonalne siłowniki do bram metalowych. I jak się okazało to słupek nie ma żadnego znaczenia. To znaczy ma znaczenie, ale tylko pod kątem wyboru odpowiedniego rodzaju siłowników. Natomiast sam fakt, że ma się bramę na metalowych słupkach w niczym nie przeszkadza, żeby zamienić zwykłą bramę na taką automatyczną. Kiedy tylko zobaczyłem to rozwiązanie to od razu zdecydowałem się zamówić takie siłowniki wraz z montażem. Po kilku dniach przyjechał do mnie serwisant i dzisiaj bramę otwieram sobie na pilota.

Teraz mogę powiedzieć, że na moją posesję wjeżdża się bardzo łatwo i przyjemnie. Wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie i skrzydła bramy się otwierają. Dobrze, że sprawdziłem tą teorię o betonowych słupkach. Dzisiaj już wiem, że do zamontowania automatu do bramy można wykorzystać każdy rodzaj słupków.