W dzisiejszych czasach, istnieje wiele form finansowania pojazdów, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach jako narzędzia pracy. To dzięki tego rodzaju pojazdom, pracownicy mogą w sposób odpowiedni reprezentować daną firmę, jak również zyskiwać przychody dla firmy, oraz szersze grono klientów.

Usługi udzielania leasingu na samochód firmowy

leasing samochodu dla firmDla wielu przedsiębiorców jednak, stworzenie nowej floty pojazdów dla pracowników jest sporym problemem, ze względu na brak odpowiednich środków pieniężnych, jak również zaplecza finansowego. Wówczas zakup pojazdów za gotówkę, mogłoby wprowadzić przedsiębiorstwo w bardzo poważne problemy finansowe. Leasing samochodu dla firm, jest to świetne rozwiązanie w tego rodzaju problemach, ze względu na to, że wzięcie leasingu na flotę pojazdów, umożliwia spłacanie pojazdu w ratach co miesięcznych. Leasing polega na uiszczeniu opłaty początkowej, wynoszącej jedynie kilkanaście procent wartości pojazdu netto. Następnie, leasingobiorca zobowiązany jest do spłacania rat leasingowych, za użytkowanie pojazdu. Po zakończeniu umowy leasingowej, istnieje możliwość wykupu końcowego pojazdu, jak również jego zwrócenie do firmy, która leasingu nam udziela. Kwota wykupu końcowego zawarta jest w umowie leasingowej, podobnie zresztą jak wszelkie pozostałe koszty, związane z nabyciem pojazdu. Warto zapoznać się więc z tego rodzaju formą finansowania pojazdów.

Leasingi w dzisiejszych czasach udzielane są coraz częściej. Przedsiębiorcy mają możliwość jego uzyskania po udokumentowaniu dochodów firmy, na podstawie raportu z podatkowej księgi przychodów i rozchodów. To właśnie podana kwota dochodów za ubiegłe sześć miesięcy, staje się decydująca, czy dany leasing na samochód przedsiębiorca jest w stanie uzyskać.