Rowery są cały czas bardzo łatwym kąskiem dla wielu drobnych złodziejaszków. Porządny jednoślad z bardzo dobrym osprzętem może kosztować nawet kilka tysięcy złotych co jest dużą kwotą, którą często odkładamy przez kilka miesięcy. Jak zabezpieczyć się przed taką kradzieżą, jeśli myślimy że zapięcie to za mało?

Idealne zabezpieczenie – lokalizator gps

mini lokalizatory gpsGlobal Positioning System(GPS) jest coraz częściej spotykany w życiu codziennym nie tylko jako urządzenie wyznaczające trasę w samochodach. Mini lokalizatory gps zaczynają być używane jako zabezpieczenie ułatwiające np znalezienie rowery w przypadku jego kradzieży. Dużym plusem takich lokalizatorów jest ich wielkość. Im mniejszy dany lokalizator tym łatwiej jest go gdzieś ukryć np pod siodełkiem. Decydując się na zakup takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na jego parametry oraz dokładność namierzania. Im dokładność będzie mniejsza tym lepsze dane będą nam dostarczane. Należy pamiętać aby instalować lokalizator w takim miejscu abyśmy mogli do potem bez problemu odszukać wymienić baterię lub naładować akumulator. Wielu ubezpieczycieli aby wypłacić odszkodowanie wymaga udowodnienia odpowiedniego zabezpieczenia roweru w przypadku zapięcia nie jesteśmy w stanie tego zrobić. lokalizator gps jest silnym dowodem o odpowiednim zabezpieczeniu roweru. W przypadku gdy rower zostanie skradziony zamontowany przez nas lokalizator cały czas działa. Wystarczy tylko włączyć odpowiednią aplikację na naszym telefonie aby odebrać wszystkie dane wraz z obecną lokalizacją naszego roweru. Lokalizator przesyła również informacje z jaką prędkością porusza się lokalizowany obiekt.

Reasumując jeśli jesteśmy właścicielami roweru, który jest dla nas ważny i obawiamy się, że może zostać skradziony warto zainwestować w taki mini lokalizator. Tego typu urządzenie jest bardzo trudne do odnalezienia co sprawia, że dużo szybciej uda nam się odzyskać nasz sprzęt. Dzięki lokalizatorowi rower jest zabezpieczony bez względu na to gdzie się go postawi.