Alergeny są praktycznie wszędzie. Już od najmłodszych lat mamy z nimi styczność, niezależnie od tego czy jest to kurz, różnego rodzaju grzyby lub roztocza. Niektórzy z nas cierpią z powodu alergii na pyłki roślin i niektórych drzew. Również trawy i zboża mogą nas szybko uczulić. Najpierw czujemy swędzenie w nosie, kichamy, a nasze oczy stają się czerwone.

Jak skutecznie zwalczyć alergię?

leczenie alergiiU niektórych może wystąpić wysypka. Wówczas musimy udać się do lekarza specjalisty jakim jest alergolog. Przyjmuje on prywatnie oraz na podstawie umowy z narodowym funduszem zdrowia. Metod leczenia alergii jest wiele. Gdy nie jest ona zbyt silna wystarczą tabletki. Jeśli to nie pomaga wówczas czeka nas immunoterapia czyli leczenie poprzez dostarczanie do naszego organizmu alergenów. Leczenie alergii to profesjonalne usługi lekarza specjalizującego się w szeroko rozumianej tematyce związanej a alergiami. Wyróżnia się metodę w formie wstrzyknięć, wtedy trzeba raz w tygodniu udać się do przychodni i w obecności lekarza anestezjologa odsiedzieć po zastrzyku pół godziny. O wiele prostszą i mniej inwazyjną metodą jest forma doustna. Alergen jest w postaci kropli podjęzykowych podawanych w warunkach domowych. Jedna dawka dziennie przez kilka miesięcy i jesteśmy odczuleni. Szczepionki te są bezpieczne i mają pozytywne działanie. Niestety ich wadą jest cena. Za opakowanie takich kropli zapłacimy około czterystu złotych.

Jeśli więc chwilowo nie mamy większej gotówki skupmy się zatem na zastrzykach. Ważne jest by się leczyć, ponieważ alergia potrafi znacznie uprzykrzyć nam codzienne życie. Na szczęście są w dzisiejszych czasach metody jej leczenia. W wielu przypadkach alergia już nigdy nie wraca i jesteśmy od niej wolni. Na wizytę czekamy krótko, a potem jesteśmy już pełnoprawnymi pacjentami alergologa.