Myjki ciśnieniowe są używane do mycia wielu rzeczy ze względu na to, że można nimi dosięgnąć do wszystkich miejsc, nawet najbardziej trudno dostępnych. Mycie dachów wymaga właśnie takiego sprzętu i to o bardzo dużym ciśnieniu. Dla porównania – myjka ciśnieniowa dla użytkownika nieprofesjonalnego posiada moc jakiś stu trzydziestu barów. Myjka dla firmy myjącej dachy – trzysta pięćdziesiąt.

Dokładne mycie dachu

mycie dachów dębicaDo najczęstszych zanieczyszczeń zaliczymy pyłki, piach niesiony przez wiatr, zabrudzenia spowodowane przez ptaki, a także kwaśne deszcze i mech. W Dębicy wielokrotnie wykonuje się taką usługę na zlecenie zarządu miejskiego. Mycie dachów Dębica to usługa wykonywana przez fachowców, którzy wiedzą jakich środków do tego użyć. Korzysta się z rozpuszczalników, ale tylko takich, które nie naruszą koloru dachu i jego warstwy zabezpieczającej. Niekiedy trzeba zamontować na dachu drabiny tymczasowe i korzystać z nich, ponieważ dostęp za pomocą wysięgników jest uniemożliwiony. Kwestia tego, jak skomplikowany jest dach pod względem technicznym. Do takiej pracy korzysta się najczęściej z wody deszczowej. Jest ona bardzo miękka, co sprawia, że niemożliwe jest uszkodzenie koloru. Wszystkie zabrudzenia spływają rynną do zbiorników, z których odzyskuje się później czystą wodę. Na końcu czyszczone są rynny i dach wygląda tak, jakby dopiero co został wykonany.

Dobrze umyty dach ma dłuższą żywotność. Duża ilość zabrudzeń może mieć odczyn kwasowy i poprzez ich gnicie dach będzie również podlegał korozji. Osoby, które zdecydowały się na dachówkę muszą czyścić ją tylko z mchu i jest to dość szybki proces, bez wchodzenia na dach. Koszt mycia wynosi około pięciu złotych za metr kwadratowy dachu. Widać, że jest to niewielka kwota, nawet przy dużych dachach.