szycie

Nikt nie ma takiego szczęścia chyba jak ja. Moja babcia jest bardzo kochana i uwielbia swoje wnuki. Dba o nas jak nikt inny, bo wiadome jest, że to babcie są od rozpieszczania, a rodzice od wychowywania dzieci.

Szycie daje babci radość

szycieMam młodą babcię, która nadal pracuje. Jest krawcową, ma swoje własne pogotowie krawieckie, i ludzie przychodzą do niej o pomoc, jak na przykład spodnie sobie kupią za szerokie, wtedy je zwężą, albo rozszerza, jak komuś gdzieś tam się przytyło. Tak, najlepszej jakości szycie, to największa radość mojej babci, która jeszcze całkiem dobrze się trzyma, i ma tyle siły, że w domu szyje dla nas różne piękne wdzianka. Ostatnio się ucieszyłam, bo dostała taki wyjątkowo miły i ciepły materiał. Jej maszyna juki ma już tam z x lat, ale cały czas działa niezachwianie, dlatego z tego materiału uszyła mi i mojej siostrze takie przecudowne sweterki. Na środku wyszyła nasze imiona, bo ta maszyna domowa ma takie różne ściegi, ja się na tym dokładnie nie znam, ale można na nich zrobić praktycznie wszystko. Któż w tych czasach może nosić sobie taki unikalny sweterek z własnym imieniem. Te maszyny domowe to jak jakiś cud, i fakt, że babcia tak świetnie sobie z nimi radzi. Zawsze lubiłam oryginalną odzież i jestem zadowolona, że teraz mam taki ciepły sweter na zimę stworzony specjalnie dla mnie. Babcia do perfekcji opanowała znajomość maszyny juki i dodatkowo zrobiła nam też przesłodkie skarpetki, od których oczu nie mogę oderwać. Coś naprawdę wspaniałego, takie szycie domowe. Przecież za grosze można sobie kupić materiału i uszyć sobie coś, na co się akurat ma ochotę, tak w sam raz do noszenia.

Szkoda, że teraz to szycie po domach zanika, i coraz więcej osób woli sobie kupić coś gotowego w sklepie. A nie ma nic lepszego niż odzież, która wyszła z naszej domowej maszyny, i nie pachnie sklepem, tylko takim świeżym materiałem.