naprawa komputerów

Pewnego słonecznego dnia gdy usiadłem do komputera doznałem szoku, po włączeniu komputer strasznie wolno pracował, otwieranie stron internetowych czy granie w cokolwiek na nim było teraz męczarnią a nie przyjemnością. Dodatkowo, jakby problemów nie była mało, zniknęła mi część moich danych z komputera, które były dość ważne.

Naprawa komputerów – nie mam o niej pojęcia

naprawa komputerówMieszkam w pobliżu Krakowa, niestety nie mamy tu nigdzie sklepu czy serwisu, który pomógłby mi rozwiązać mój problem. Zadzwoniłem do mojego dobrego znajomego, który prowadzi serwis komputerów. Powiedział, że niestety musi go zobaczyć, bo przez telefon mi nie pomoże. Nie zastanawiając się długo wziąłem mój komputer do torby i wyszedłem. Wsiadłem w samochód i pojechałem do Krakowa. Szybko wykonywana naprawa komputerów w Krakowie zawsze była dla mnie czarną magią, jedyne co umiałem to wymienić ewentualnie parę najprostszych podzespołów. Gdy dojechałem na miejsce znajomy już na mnie czekał, wprowadził mnie przez wejście pracownicze i kazał usiąść. Podpiął do mojego komputera wszystkie elementy zewnętrzne i sprawdził co się dzieje. Diagnoza i naprawa trwała bardzo długo, jednak po minie mojego przyjaciela stwierdziłem, że mu się udało. Nie myliłem się, powiedział, że miałem uszkodzony dysk, ale udało mu się odzyskać wszystkie dane.

Jednak skopiował mi je na nowszy dysk tak zwany SSD, który jest mniej podatny na uszkodzenia, jednak ma mniej miejsca, co rekompensuje jego szybkość. Zapłaciłem mu dość tanio po znajomości i wróciłem do domu, faktycznie różnica w prędkości była ogromna.