Szklane ściany wewnętrzne znajdują coraz szersze zastosowanie w budynkach komercyjnych np. biura, centra handlowe, a także w domach prywatnych i mieszkaniach. Szklane ściany biur i szklane ściany sklepów w centrach handlowych są podobnie skonstruowane. Ściany te mocowane są do sufitu i podłogi za pomocą odpowiednich profili.

Czy warto montować szklane ściany?

szklane ściany montaż wrocławSzkło mocowane do tych pasków to najczęściej klasyczne szkło budowlane. W tego typu ścianach szklanych drzwi są wyposażone zwykle w tzw. samo zamykające się urządzenia. Do otwierania tych drzwi można użyć klasycznych klamek zamykanych na klucz lub klamek pionowych. Można zastosować zamki podłogowe, jeżeli drzwi muszą być zamknięte. Do codziennego użytku w biurze instalowane są również urządzenia pozwalające na kontrolowanie dostępu do pomieszczeń za pomocą klawiatury lub karty magnetycznej. W przypadku szklanych ścian w biurach lub centrach handlowych, ze względu na ich wysokość, drzwi są zazwyczaj dzielone na drzwi i oświetlenie nad nimi. Szklane ściany podłóg i domów prywatnych mocuje się do sufitu i podłogi za pomocą mocowanych na stałe śrub szklanych lub zacisków. Ściany te mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła. Warto wiedzieć, że szklane ściany montaż wrocław nie jest skomplikowany. Najbardziej typowym dla tych zastosowań szkłem jest klasyczne szkło konstrukcyjne. Jest to szkło przezroczyste o lekko zielonym zabarwieniu, które jest najczęściej stosowane w budownictwie, na przykład w szybach okiennych.

Co ciekawe, każda szklana ściana może mieć dodatkowe elementy dekoracyjne. W każdym typie szkła możemy realizować je w postaci określonych wzorów piaskowania, a laminowane szklane elementy można dodatkowo ozdobić, laminując je grafiką, co znacznie podnosi walory estetyczne szklanej ściany prysznicowej.