Beton wystawiony na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych bardzo szybko niszczeje, dlatego trzeba go odpowiednio izolować w szczególności od wody, która może go w bardzo szybki sposób zniszczyć. Jest to bardzo ważne w szczególności na balkonach, które trzeba posmarować izolacją płynną, a jego naroża obić blachą.

Obicia blachą na balkonie

obróbki blacharskie balkonówOkapniki zamontowane na narożach balkonu spełniają dwie zasadnicze funkcje. Obróbki blacharskie balkonów nie są rzeczą łatwą, są natomiast bardzo ważne, dlatego trzeba je zrobić w należyty sposób, jeśli chcemy cieszyć się ładnie wyglądającym i bezpiecznym balkonem przez wiele lat. Pierwszą funkcją okapników jest odprowadzanie wody, działają one jak swego rodzaju rynny. Woda spadająca na płytę balkonu spływa w kierunku jej krawędzi, ponieważ dobrze zrobiony balkon posiada lekki skos w stronę swojego końca, a następnie po profilach metalowych odprowadzana jest na zewnątrz konstrukcji. Dzięki temu woda nam nie zalega na balkonie, więc nie ma czasu na to, aby robić jakieś zniszczenia. Drugą funkcją, jaką spełniają okapniki jest uniemożliwienie kruszenia się płyty balkonowej na jej końcach. Dzięki obiciu całego balkonu po jego obwodzie blachą unikniemy stopniowego kruszenia się płyty balkonowej, takie kruszenie może bardzo osłabić całą płytę balkonową. Obicie blachą balkonu sprawia, że możemy się z niego cieszyć przez długie lata bez obaw, że dzieje się z nim coś niepożądanego.

Koszt obicia całego balkonu średniej wielkości to od stu pięćdziesięciu do trzystu złotych. Nie jest to duży koszt, więc nie należy pomijać tego elementu balkonu podczas jego budowy. Za tę niewielką kwotę możemy komfortowo korzystać z balkonu bez żadnych obaw. Okapniki możemy wykonać sami lub kupić gotowe profile balkonowe.