Chcesz przewieźć duże materiały, posiadasz przyczepkę samochodową jednak natykasz się na problem związany ze zbyt dużą wysokością ładunku? Wystaje on ponad wysokość burty? Kiedy zaryzykujesz i pojedziesz z wystającym towarem, może się okazać, że po drodze ulegnie on zniszczeniu. W takiej sytuacji znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup plandeki.

Wybór plandeki na przyczepę samochodową

plandeka na przyczepkęPlandeka kojarzona jest zwykle z pokryciami samochodów ciężarowych. Jednak wbrew pozorom jest to produkt, który odnalazł swoje zastosowanie w wielu branżach. Także osoby prywatne mogą korzystać z właściwości plandeki. W jaki sposób? Chociażby wykorzystując plandekę w swojej przyczepce samochodowej. Zapewni nam ona prywatność – nikt nie dowie się co przewozimy, a ponadto uchroni ładunek przed zniszczeniami. Sama plandeka na przyczepkę chroni przed opadami deszczu, śniegu, gradu czy przed porywistymi wiatrami. Producenci oferują plandeki w różnych rozmiarach. Uzależniony jest on od wielkości naszej przyczepki. W przypadku małych najlepiej sprawdzają się plandeki o wysokości 150 lub 170 centymetrów. Taka wysokość jest w zupełności wystarczająca, aby wewnątrz przyczepki ukryć przewożony ładunek. Jeśli podjęliśmy decyzję o zakupie plandeki warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejszą rolę w przypadku plandeki odgrywa materiał. Musi być on odporny na rozdzieranie i rozciąganie. Dzięki tym właściwościom mamy pewność, że podróż z ładunkiem przebiegnie w pełni bezpiecznie.

Materiał wykorzystywany do produkcji plandeki powinien być również odporny na działanie promieniowania UV. Wyblakłe plandeki na przyczepach wielu pojazdów wyglądają nieestetycznie. Upewnijmy się więc, że nasz produkt nie będzie tak wyglądał po kilku miesiącach użytkowania.