Osoba, która pracuje w zawodzie elektryka ma przed sobą wiele skomplikowanych napraw. Ma do czynienia bardzo często z naprawą wadliwych oraz popsutych urządzeń elektrycznych i kontakt z przewodami pod napięciem to codzienność dla elektryka. Dlatego musi on być wyposażony w odpowiednią odzież roboczą, która jest zgodna z przepisami BHP, aby zminimalizować ryzyko porażenia prądem.

Odzież robocza i obuwie ochronne z hurtowni

hurtownia bhp ze SzczecinaKażdy elektryk, który ma do czynienia z przewodami w instalacji elektrycznej, musi posiadać odpowiednią odzież roboczą, a także odpowiednie obuwie ochronne. W takiej pracy musimy zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa i wymagane jest również stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej, które zgodne są z zasadami BHP. Niektóre zadania wykonywane przez elektryka wiążą się także z pracą w niewygodnej pozycji i dlatego muszą oni posiadać odpowiednie ubranie, które będzie komfortowe. Źle dobrane ubranie mogłoby spowodować powstawanie bólu w plecach oraz nogach, a także rękach. Dlatego hurtownia BHP ze Szczecina oferuje nam możliwość wyboru najwyższej klasy ubrań ochronnych. W przypadku pracy elektryka musimy wziąć pod uwagę odzież, która będzie bardzo dobrym izolatorem. Dobra odzież ochronna, która jest elektroizolacyjna, nie będzie dopuszczała do przepływu prądu. Bardzo ważne również w tym zawodzie są specjalistyczne rękawice ochronne, które wykonane są z materiałów nieprzewodzących prąd i jest to najczęściej skóra oraz guma. Buty dla elektryka powinny być bezpieczne a przede wszystkim posiadać nieprzemakalną powierzchnię zewnętrzną.

Dla elektryka powinniśmy również zakupić odpowiedni kask ochronny, który będzie zabezpieczał głowę przed spadającymi elementami zewnętrznymi. W hurtowni BHP na terenie Szczecina znajdziemy pełną ofertę ubrań oraz dodatkowych środków ochronnych, które pomogą zabezpieczyć każdego pracownika.