Idzie zima, można się więc spodziewać coraz niższej temperatury. Ogrzewanie ogrzewaniem, ale często zimowe wieczory spędzamy pod kocem. Nie dlatego, że ciepłownia akurat ma awarię. Z jednej strony, to zdrowsze dla organizmu, by nie wysuszać powietrza. Z drugiej, długie popołudnia zimą jakoś kojarzą się właśnie z siedzeniem lub leżeniem pod kocem.

Koce nie tylko do ogrzania

koce elwayOczywiście, koce służą przede wszystkim do okrycia w czasie chłodniejszych dni czy wieczorów. Kupując koc warto sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany. Do wyboru mamy wiele ? od bawełny przez poliester, akryl, wełnę, na mikrofibrze kończąc. Jakość wykonania jest istotna, choćby dlatego że od czasu do czasu koc trzeba będzie wyprać. Lepiej by po wyjęciu z pralki wyglądał tak, jak wcześniej, a z tym niestety bywa różnie. Wielu producentów zapewnia jednak o wysokiej trwałości, na przykład koce elway uchodzą za trwałe, a przy okazji ciepłe i miękkie. Producent gwarantuje także, że się nie mechacą. Wybór w tej dziedzinie jest duży. Szeroka paleta kolorów, do tego wzory, w zależności od tego, do jakiego pokoju ma pasować koc, czy do salonu, czy na przykład do sypialni. Miękkość ma znaczenie dla wielu osób, które nie lubią się przykrywać szorstkimi okryciami. Zresztą, koc nie musi pełnić tylko jednej funkcji. Oprócz tego, że można się nim przykryć na przykład podczas czytania książki w ulubionym fotelu albo położyć na kołdrze podczas wyjątkowo chłodnych nocy, to często stanowi również element dekoracyjny. Można z niego zrobić choćby narzutę na łóżko.

Jeden kolor albo więcej, motywy, różnorodność materiałów. Jeśli idzie o koce, wybór jest dzisiaj bardzo duży. Będą idealnym okryciem na zimowe wieczory, a poza tym wykorzystacie je jako narzuta na łóżko. Eleganckie, przytulne, estetyczne, z pewnością coś dla siebie znajdziecie.