Branża informatyczna rozwija się z prędkością światła. Niemal każdego dnia można dowiedzieć się nowych rzeczy, które mają udoskonalić i usprawnić naszą pracę. Informatyk, to zawód przyszłości – nic więc dziwnego, że firmy traktują profesjonalistów z tej branży wyjątkowo, zapewniając im coraz to nowe szkolenia z metodyki pracy.

Agile, czyli zwinne programowanie

szkolenia AgileMetodyka Agile znacznie usprawnia pracę wszystkich osób biorących udział w danym projekcie. Oczywiście, istnieje wiele metodyk pracy, które na niej bazują. W każdym razie, zasady są stosunkowo proste – małe grupy projektowe, praca etapowa i równość w strukturze grupy. Te trzy podstawowe czynniki sprawiają, że Agile zdobywa coraz większą popularność, a pracodawcy bardzo chętnie fundują swoim podwładnym szkolenia Agile. Wiedza zdobyta na takim szkoleniu nie tylko poprawi jakość i wydajność pracownika w aktualnych zadaniach, lecz przyniesie mu wymierne korzyści również w przyszłości. Wiele firm bowiem stosuje właśnie te zasady przy swoich projektach związanych z programowaniem. Małe grupy sprawiają, że praca staje się łatwiejsza. Każdy zna swoje zadania, każdy może nawiązać kontakt z innym członkiem grupy i wszystko jest lepiej zorganizowane, bo projekt nie rozprasza się na sto osób, a jedynie na kilka. Pracując etapami, można na bieżąco obserwować postęp i wprowadzać niezbędne zmiany lub ulepszenia, które mają udoskonalić efekt końcowy. Nie bez znaczenia jest też równość uczestników w projekcie – wszyscy są partnerami i współpracują, a kontrola ich pracy odbywa się z zewnątrz.

Agile ma wiele twarzy – tyle, ile jest metodyk opartych na jego podstawie. Nazwa programowanie zwinne, zdaje się tutaj wiele mówić. W końcu ostatecznym celem jest uzyskanie pożądanych efektów sprawniej i lepiej niż dotychczas. Działając w grupie można to osiągnąć o wiele sprawniej – w dodatku burza mózgów zawsze działa pozytywnie na efekty.