Sprawna instalacja wentylacyjna to istotna kwestia w trakcie projektowania domu lub mieszkania. Dzięki niej w pomieszczeniach nie magazynuje się wilgoć, co zapobiega rozwojowi bakterii oraz roztoczy. Co możemy zrobić, aby działała wydajnie? Jak zaprojektować efektywny system wentylacji i ile to kosztuje?

Rozbudowa wentylacji grawitacyjnej o rekuperator

rekuperacja opolskieWentylacja grawitacyjna to nic innego, jak naturalny obieg powietrza oparty na zasadzie konwekcji, czyli przewodzenia pod wpływem ciepła. Jednakże często z powodu warunków geologicznych w naszych domach lub mieszkaniach niezależnie od nas pojawia się wilgoć, a tradycyjne jej pochłaniacze już nie wystarczają. Aby zwiększyć komfort użytkowania domu, a tym samym wpłynąć na efektywność działania instalacji wentylacyjnej zaleca się rozbudowanie systemu o urządzenie, jakim jest rekuperator. Sezon jesienno- zimowy to okres, w którym trudno jest pomyśleć o alternatywnym wywieszeniu prania na ogród, ponadto codzienne gotowanie obiadu oraz zewnętrzne czynniki atmosferyczne sprawiają, że w domu zaczyna gromadzić się wilgoć. Chcąc temu zapobiec dobrze jest zmodernizować swoją dotychczasową instalację, aby nie tylko w pozytywny sposób zniwelować skutki wilgoci, ale również umożliwić sobie odzyskiwanie źródeł ciepła. Aby w prawidłowy sposób zaprojektować armaturę wentylacyjną z zastosowaniem systemu jakim jest rekuperacja opolskie, niezbędne jest przygotowanie rzutów każdej kondygnacji budynku, by móc swobodnie poprowadzić instalację. Poza trasą sieci wentylacyjnej prace projektowe obejmują również usytuowanie rekuperatora oraz urządzeń anemostatycznych. Prawidłowe wykonanie prac projektowych oraz montażowych jest dla nas gwarancją cichej oraz funkcjonalnej instalacji wentylacyjnej.

Cena za wykonanie usług projektowych oraz realizacyjnych nie powinna przekroczyć wartości 20 000zł. Koszty mogą być uzależnione m. in. od stopnia skomplikowania instalacji oraz zastosowanych materiałów, rodzaju i mocy aparatury rekuperującej oraz dodatkowych elementów wyposażenia systemu wentylacyjnego.