filmowanie dronem

Wszystkie miasta dążą nieustannie do rozwoju. Polska w ciągu ostatnich lat zyskała bardzo dużo funduszy na rozwój miast, z którego odpowiedzialni za to urzędnicy skrzętnie skorzystały. Największymi zmianami, jakie zaistniały w miejskich aglomeracjach może pochwalić się śląsk oraz jego pobliskie okolice i miasta.

Filmowanie dronem rozwoju miasta

filmowanie dronemW miastach pojawiają się w nich nowe ośrodki kulturowe, miejsca w których można wykonać niezbędne szkolenia zawodowe, na rynku pojawiają się nowe szkoły czy uczelnie, powstają nowe miejsca w których można coś zjeść, napić się dobrej kawy, a także galerie handlowe. Wszystko to wpisuje się w charakter danego miejsca i odróżnia je od innych. Przykładem mogą być chociażby Katowice ? które w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się zmieniły, zarówno pod względem architektury, jak i ilości mieszkańców czy lokalnych inicjatyw. Filmowanie dronem z lotu ptaka na Śląsku pozwoliło w łatwy sposób uchwycić tę różnice, która zaistniała w tym mieście na śląsku w ciągu ostatnich kilku lat. W filmie promującym miasto oraz wszystkie zmiany, jakie miały miejsce w ciągu ostatniej dekady, pojawiły się stare i archiwalne zdjęcia miasta oraz film prezentujący jego aktualne oblicze, powstały poprzez filmowanie dronem miejskiej aglomeracji. Dron pozwala uzyskać szeroką perspektywę swojego nagrania filmowego, co dodatkowo wzmacnia efekt, jaki wywołują ujęcia. Filmowanie dronem materiału, który potem używa dane miasto do promocji jest ponadto bardzo interesującym sposobem na przyciągnięcie dodatkowych sponsorów czy inwestorów, którzy zdecydują się na poczynienie inwestycji w mieście.

Z ostatnim stwierdzeniem zgadzają się wszyscy specjaliści do spraw marketingu i promocji ? takie filmy przyciągają znacznie więcej uwagi, niż typowe ujęcia. Są także dowodem, że miasto nie boi się nowoczesności i potrafi doskonale z nią współgrać, wykorzystując przy tym nowatorskie na rynku sposoby i technologie.