Prześcieradła są bardzo ważnym elementem składowym posłania, nie tylko tego które mamy w domu, ale też w takich obiektach jak kliniki specjalistyczne i szpitale. Pamiętając o tym, że do tego typu placówek trafiają pacjenci w różnym stanie zdrowia, z różnymi objawami i w różnym wieku zwykłe prześcieradła mogą tracić swoje przeznaczenie i funkcjonalność.

Prześcieradła jednorazowe – praktyczna ochrona

praktyczne prześcieradła jednorazoweDobre prześcieradło szpitalne to takie które jest przyjazne skórze, nie podrażnia jej, chroni przed odparzeniami a także chroni odpowiednio materace które posłużą jeszcze innym pacjentom. Musimy pamiętać że każdy pacjent jest inny i muszą oni borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi takimi jak: biegunki, nietrzymanie moczu. Znakomicie w tych i wielu innych sytuacjach sprawdzą się praktyczne prześcieradła jednorazowe. Wiadomą rzeczą jest, że jest dostępnych bardzo wiele rodzajów i różnych jakościowo rodzajów tego typu prześcieradeł: są takie rwane z rolki, są w formie podkładów o rozmiarach dopasowanych do rozmiaru łóżek. Wiadomo że z cena związana jest również grubość, funkcjonalność i rodzaj materiału użytego do ich produkcji. Dobry materiał zapewnia komfort i przepuszczalność powietrza co zapobiega odparzeniom i wielu problemom skórnym – szczególnie u dzieci i osób starszych.

Podsumowując, w interesie szpitali, hospicjów, centrów zdrowia – bardzo dobrze sprawdziły się praktyczne prześcieradła jednorazowe. Są one nie tylko bardziej higieniczne- po ich zużyciu można je wyrzucić i posłać nowe. Im większa wytrzymałość i funkcjonalność takiego prześcieradła wzrasta wraz z jego ceną. W zależności od potrzeb można wybrać różne formy – do najtańszych należą te z rolki tzw. rwane, ale też są one najmniej chłonne i najmniej przepuszczalne dla powietrza.