Wielu osobom drzwi kojarzą się przede wszystkim z akcesorium, które ma zagwarantować nam bezpieczeństwo. Drzwi są jednolitą konstrukcją, którą zamykamy wychodząc z budynku i otwieramy, kiedy chcemy dostać się do jego wnętrza. Na rynku znajdziemy jednak drzwi, które zostały wyposażone dodatkowo w okno poszerzające ich funkcjonalność.

Zastosowanie drzwi z oknem

drzwi z oknem podawczymDrzwi, o których mowa nie są wyposażane w zwykłe okno, ale w tak zwane okno podawcze. Jest to małe okno, które mamy możliwość szczelnego zamknięcia od wewnątrz. Drzwi z oknem podawczym najczęściej możemy zastać w aptekach całodobowych lub w innych punktach usługowych, których działalność rozszerza się na całą dobę. Dzięki funkcjonalności drzwi z oknem podawczym, osoby, które pracują na nocnej zmianie w tego typu miejscu, mogą czuć się bezpiecznie. Drzwi pozostają bowiem zamknięte w chwili, gdy pojawia się klient. Kiedy obsługa sklepu czy też apteki zauważy klienta, otwiera okno znajdujące się w drzwiach i przyjmuje zamówienie. Następnie gromadzi produkty, które klient chce zakupić i wraca do klienta przyjmując zapłatę. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie zmniejsza liczbę kradzieży, które często miały miejsce na nocnych zmianach. Oznacza to, że drzwi z oknem podawczym zabezpieczają właściciela danego punktu usługowego, ale również jego pracowników, którzy obsługują klientów podczas nocnej zmiany.

Na rynku znajdziemy drzwi, które charakteryzują się różnymi rozmiarami. Dzięki temu mamy możliwość dobrania produktu, który najlepiej będzie pasował do konstrukcji budynku, w którym znajduje się nasz lokal. Drzwi mogą być wykonywane z różnych materiałów i charakteryzować się dodatkowymi wzmocnieniami, jeśli tego będziemy potrzebować. Produkowane są przez różne firmy, więc cechują się też różnymi cenami.