Miłośnicy stylistyki retro bardzo często wprowadzają do swojego domowego otoczenia elementy z nią związane. Pozwala to na uzyskanie niepowtarzalnego efektu, który dobrze wygląda mimo upływu lat. W przypadku łazienek warto wybrać w takiej sytuacji stylizowane baterie oraz elementy z wysokiej jakości materiałów. Należą do nich miedź i mosiądz, które pasują do większości powszechnie dostępnych zlewów i wanien.

Bateria łazienkowa z mosiądzu

bateria zlewozmywakowa retroOsoby, które chcą wprowadzić do wnętrza łazienki ponadczasowe elementy nawiązujące stylistyką do minionych epok, mogą wybierać spomiędzy wielu ofert producentów. Jednym z najciekawszych rozwiązań tego rodzaju jest zastosowanie produktów, takich jak bateria zlewozmywakowa retro. Bardzo często oferowane są one w wersji wykonanej z mosiądzu. Dzięki temu mają złotawy kolor, który kojarzy się z realizacjami wnętrz z ubiegłego wieku. Dostępne są przy tym w wielu kształtach, więc łatwo dobrać je do umywalki. Materiał ten może być obrabiany na dwa sposoby. Pierwszy z nich to polerowanie. Bateria jest dzięki temu błyszcząca i bardzo ozdobna, jednak też bardziej podatna na powstawanie zacieków z wody. Drugi zakłada szczotkowanie metalu, dzięki czemu jego powierzchnia jest zmatowiona i nie widać na niej zabrudzeń. Mosiądz jest droższy niż powszechnie stosowane aluminium i stopy nierdzewne, jednak wyróżnia go przy tym wyjątkowa trwałość, a sam w sobie może stanowić dekorację

Dla miłośników stylistyki retro we wnętrzach producenci przygotowali wiele rozwiązań, w tym łazienkowych. Należą do nich między innymi baterie z mosiądzu do montażu na dowolnych umywalkach. Dostępne są w wielu kształtach, a także w dwóch wersjach z powierzchnią o różnej fakturze. Najbardziej dekoracyjne są polerowane, podczas gdy te o największej funkcjonalności szczotkowane. Ich ceny są wyższe niż rozwiązań z popularnych metali, jednak trwałość i estetyczny wygląd sprawiają, że sięga po nie wiele osób.