Nigdy nie planowałem pracować dłużej w sklepie sprzedającym sprzęt do monitoringu. Trafiłem tu trochę przypadkiem, na zastępstwo, a zostałem na kilka lat. Dzięki temu zdążyłem się całkiem nieźle poznać na całym tym sprzęcie, jego zaletach i wadach.

Sprzedaję dyski, kamery i anteny

cb radio sklepW sklepie, w którym pracuję, przeważa sprzęt do tworzenia całej instalacji monitoringu. Nie tylko same kamery, ale też kable, monitory czy dyski do rejestratorów. Dysponujemy bardzo różnymi produktami, co wynika z faktu, że na rynku dostępnych jest wiele różnych systemów. Do niedawna najlepiej i najczęściej sprzedawała się u nas telewizja przemysłowa IP, ale obecnie zauważyłem, że coraz więcej klientów pyta też o monitoring AHD. Nic dziwnego, że są tym zainteresowani, kiedy chcą nieco unowocześnić cały swój monitoring i zależy im na niższych kosztach, a AHD można podpiąć pod stare kable koncentryczne wykorzystywane do CCTV. Kiedy zaczynałem pracę pięć lat temu, zupełnie się na tym nie znałem, zresztą miałem popracować najwyżej dwa miesiące. Dopiero w trakcie pracy okazało się, że pracownik, którego zastępuje, jeszcze długo nie wróci do firmy i szef zaproponował, żebym został na stałe. Uznałem, że to nie jest taki zły pomysł, ale wiedziałem, że będzie trzeba poznać się lepiej na temacie, jeśli mam doradzać klientom w zakupach albo po prostu porozmawiać z nimi na tematy związane właśnie z monitoringiem, modernizacją całego systemu i tak dalej. Zwykle klienci chcą oszczędzać i jeśli to możliwe, to wykorzystują starą sieć, by ciąć koszty. Często więc jedyną rzeczą, jaką mogę im doradzić, jest zakup odpowiednich dysków do rejestratorów.

Przeważnie nawet na potrzeby małych firm i gospodarstw domowych polecam jak największe dyski, takie o pojemności kilku TB. Dzięki temu możliwe jest zapisanie większej ilości nagrań w wysokiej jakości, a do tego mogą pracować nawet w trudnych warunkach.

Informacje pochodzą z www.merx.pl