Coraz więcej małych dzieci ma wady postawy albo problemy z odpowiednim ustawianiem stóp podczas chodzenia. Chodzą na piętach, palcach lub bokach stóp. Powoduje to później wady postawy i skrzywienia kości nóg. Jest kilka sposobów, by temu zaradzić.

Dobry sklep z butami ortopedycznymi memo

buty ortopedyczne memoBy nasze dziecko nie miało wad postawy należy mu oczywiście co chwilę przypominać, żeby chodziło na całej stopie. Dobrym rozwiązaniem są buty ortopedyczne memo. Buty dla dzieci Memo to produkt najwyższej jakości, któremu możesz zaufać, bo mają wyjątkowy system, który pozwoli kontrolować rozwój dziecka na każdym etapie i o każdej porze roku. Mają one na celu korekcję odwracalnych zniekształceń stóp, stworzenie wygodnego podparcia oraz ochrony dla stóp o utrwalonym zniekształceniu, zapobieganie pogłębianiu się zniekształceń oraz wyrównanie skrócenia kończyny dolnej. Najczęściej spotykane obuwie tego typu to: obuwie z obcasem Thomasa supinującym tyłostopie w stopie płasko-koślawej, obuwie z odwróconym obcasem Thomasa, podwyższonym od strony bocznej i wydłużonym do przodu, stosowanym w przypadku szpotawości stępu lub skłonności do skręceń stawu skokowego dolnego, obuwie redresyjne, czyli korygujące kształt stóp, stosowane w doleczaniu stopy końsko?szpotawej i przywiedzionej. O zastosowaniu obuwia ortopedycznego decyduje lekarz ortopeda. Nigdy nie powinno się samemu kupować takiego obuwia, bo może ono wtedy wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Buty ortopedyczne można wykonać na zamówienie, kupić w sklepie medycznym stacjonarnym lub internetowym.

Pamiętajmy, że należy zwracać uwagę na to jak stawia kroki nasze dziecko. Jeśli spostrzegamy jakieś nieprawidłowości powinniśmy udać się do ortopedy. Sprawdzi on czy nasze obawy są uzasadnione i czy nasze dziecko musi nosić specjalne obuwie.