Budując zarówno dom jednorodzinny jak i każdy inny budynek przy wykorzystaniu technologi żelbetowych będziemy potrzebowali dość dużych ilości stali. Zazwyczaj będzie to stal wykorzystywana do zbrojenia takich elementów jak fundamenty, stropy, słupy jak i inne elementy nośne budynku. Powyższa stal zostanie zakupiona w formie długich drutów, które będziemy mogli odpowiednio wykorzystać.

Wykorzystanie drutów stalowych na budowie

druty stalowe okrągłeStal wykorzystywana do zbrojenia elementów nośnych budynków to zazwyczaj druty stalowe okrągłe żebrowane, które odpowiednio się wygina i wiąże ze sobą w długie i szerokie elementy. Najwięcej tego typu stali będziemy potrzebowali do uzbrojenia całego fundamentu znajdującego się pod ścianami nośnymi domu jak również do elementów działowych poziomych, nazywanych także stropami budynku. Wykorzystywana do tych celów stal jest odpowiednio hartowana tak aby jej właściwości fizyczne pozwalały na odporność na bardzo duże obciążenia jak również różnego typu warunki atmosferyczne związane zarówno z temperaturą powietrza jak i jego wilgotnością. Poza stalą w postaci drutów będziemy czasami także potrzebowali stalowych elementów w postaci legarów czy teowników wzmacniających konstrukcję naszego budynku. Innym zastosowaniem stali może być wykorzystanie różnego rodzaju balustrad balkonowych lub schodowych, które tworzone są poprzez spawanie, wyginanie, młotkowanie i kucie różnych elementów stalowych.

Budowa domu w technologi murowanej z wykorzystaniem elementów betonowych zazwyczaj nie może się obyć bez wykorzystania elementów stalowych, więc niewątpliwie jest to jeden z głównych i niezbędnych materiałów budowlanych bez których zakończenie a nawet niekiedy rozpoczęcie budowy nie było by możliwe. W związku z powyższym ważne jest monitorowanie cen stali na rynku krajowym w celu uniknięcia zbędnych kosztów.