Lakier samochodowy ma swoją trwałość i paru latach użytkowania auta, wymaga on pewnego odświeżenia. W trakcie korzystania z pojazdu, na jego powierzchni powstają liczne rysy, które nie zawsze są winą kierowcy. Taki lakier nie wygląda już estetycznie.

Do czego służy folia samochodowa?

folie samochodowe szczecinPowszechnie się uważa, że aby zmienić kolor samochodu, to trzeba się udać do lakiernika i zlecić dość drogą usługę przemalowania auta. W trakcie takiej usługi, demontowane są drzwi, bagażnik, czy elementy zderzaka, aby można było je dokładnie pomalować z każdej strony. Po takim zabiegu, samochód wygląda jak nowy. Przemalowanie całego auta jest dość drogie, dlatego sporo osób szuka alternatywnego rozwiązania i jest nim zastosowanie specjalnej folii. Oklejanie aut jeszcze do niedawna było stosowane tylko przez firmy, które nanosiły w ten sposób reklamę na pojazd, a teraz można w ten sposób zmienić kolor auta. Jeżeli potrzebne nam są folie samochodowe Szczecin jest miastem, w którym są one w najniższej cenie. Sprzedawane są w postaci dużych rolek z folią samoprzylepną. Nie musimy się martwić o klej, ponieważ znajduje się on już po jednej stronie i wystarczy ją dobrze przyłożyć do powierzchni auta i zaprasować rękoma, lub specjalną gąbką. W taki sposób można zmienić kolor każdej części samochodu, a także nakleić folię na szyby. Jest to najtańszy sposób na naniesienie treści reklamowej na pojazd. Folie samochodowe są dostępne w wielu połyskujących i matowych odcieniach, którymi możemy ukryć drobne zarysowania na lakierze.

Folię samochodową stanowi wielowarstwowa wylewana folia PCV o grubości stu mikronów. Jest ona elastyczna i minimalnie rozciągliwa, przez co nanoszenie na karoserię nie stwarza większego problemu. Taki sposób na zmianę koloru auta, staje się coraz bardziej popularny.