Kto najczęściej odwiedza województwo świętokrzyskie? Czy ma ono także gości z zagranicy Polski? Od czasu, kiedy Polska znalazła się w Unii, stała się atrakcyjnym terenem dla turystów zarówno z zagranicy, ja i również rodaków. Czy to znaczy, że wcześniej nikt tam nie jeździł? Oczywiście, że nie. Ale przystępując do Unii Europejskiej, Polska zyskała fundusze na rozwój i nie zawahała się ich użyć.

Atrakcje turystyczne w świętokrzyskim

polskie winniceW województwie świętokrzyskim znajduje się wiele atrakcji turystycznych. M.in. swoje areały posiadają tam polskie winnice, gdzie produkowane jest wino już od średniowiecza. Pierwsze winnice założono w Polsce już w XII wieku. Uprawiane winogrona są specjalną odmianą, mogącą ?wytrzymać? zimę. Ale nie tylko winnice są tam atrakcyjne. Także sama Łysa Góra, której najwyższy szczyt Łysica wynosi 612 m n.p.m. Atrakcje świętokrzyskiego to także wiele gospodarstw agroturystycznych, przyjmujących  całe rodziny z dziećmi i oferujących im zajęcia, jakich nie znajdą w domu. Zimą Góry Świętokrzyskie oferują zjazdy dla narciarzy, a latem obserwowanie przyrody i spacery wśród pięknych widoków. Tym samym wypoczynek w województwie świętokrzyskim staje się bardzo atrakcyjny nie tylko dla samotników, ale także dla rodzin z dziećmi. Jeśli ktoś mieszka blisko Gór Świętokrzyskich, na pewno korzystał już z ich dobrodziejstw. Dla dalszych mieszkańców Polski te atrakcje mogą być mało dostępne, ale warto się z nimi zapoznać.

Góry Świętokrzyskie oferują wiele atrakcji. Kuszą swoją przyrodą, oraz dostępnością przez cały rok. Dla tych którzy chcieliby tam pojechać i odpocząć, nie ma żadnych przeciwwskazań. Polska jest piękna, trzeba tylko to zobaczyć i z tego skorzystać, a na pewno będziemy zadowoleni z przebiegu naszego urlopu.

Najnowsze informacje na www.winnicaavra.pl