Gdzie zastosowanie mogą mieć zwykle pocięte tworzywo sztuczne zwinięte w rulony? Stworzone zostały tylko w jednym celu, a mianowicie w zmniejszeniu ograniczenia ruchu przez co zwiększyć przepustowość terminali czy kontenerów.

Kurtyny paskowe PCV i profity z użytkowania

kurtyny przesuwneMagazyny i terminale czy nawet wielkie hodowle cechują się ogromnym ruchem  maszyn, ludzi oraz zwierząt w placówkach. Aby zoptymalizować czas pracy  i wydajność ruchu świetnym rozwiązaniem dla takich  miejsc są kurtyny paskowe. Wyprodukowane z trwałego i elastycznego tworzywa sztucznego ruchome miękkie paski pozwalają na swobodny przejazd bez konieczności otwierania drzwi, pełnia również funkcje izolacyjna poszczególnych sąsiadujących ze sobą pomieszczeń. Kurtyny przesuwne pozwalają ograniczyć kurz wydostający się z pomieszczania oraz kontrolować temperaturę toteż takie kurtyny używane są również w chłodniach. Ograniczona cyrkulacja powietrza potrafi utrzymać temperaturę rzędu -40 stopni w pomieszczeniach. Przezroczyste paski ze sztucznego tworzywa najczęściej występują w kolorze białym aby zwiększyć ich przezroczystszy, oraz zmniejszyć ryzyko kolizji. Dodatkowym atutem tych kurtyn jest fakt ze są zrobione z materiału samoczynnie gasnący  tworząc dodatkowa ochronę w raźnie pożaru. Z takich rozwiązań korzystają również w śluzach przeładunkowych gdyby asortyment wymagał ograniczonej styczności z warunkami przyrodniczymi.

Jeden wynalazek jedno zastosowanie lecz wiele korzyści napływających z użytkowania. W zależności od prowadzonej działalności kurtyny z PCV mogą dać odpowiedz na potrzeby. Od przemysłu spożywczego do spawalniczego jest częścią i nieodłącznym elementem bez którego prace sprawiały by dużo więcej problemów, jak choćby ciągle otwieranie i zamykanie drzwi.