modele architektoniczne

Jeśli ktoś z was pracuje w dużych korporacjach, zwłaszcza architektonicznych, to miał styczność z czymś takim jak makieta. Jest to duża plansza, na której ustawione są liczne elementy. To tak jakbyście zobaczyli dany obraz w rzeczywistości, tylko w pomniejszeniu.

Modele architektoniczne – za i przeciw

modele architektoniczneJa codziennie mam styczność z czymś takim jak makiety i wierzcie mi wcale nie chciałbym mieć z nimi styczności, choć są bardzo pomocne w pracy. Ale może sami zdecydujecie jak przedstawię wam zalety oraz wady makiet. Zacznę od przedstawienia zalet makiet. Przede wszystkim jak już wspomniałam są bardzo pomocne w wykonywaniu bieżących czynności w pracy. Dzięki nim można ująć ważne rzeczy, przedstawić swój wizualny obraz danej rzeczy, czyli na przykład jak takie niedrogie modele architektoniczne mają wyglądać, jak mają być ustawione oraz tak dalej. Kolejną zaletą jest to, że materiały z jakich wykonywane są makiety nie są wcale drogie i łatwo je dostać wszędzie, gdzie tylko chcesz. Nie można też zapomnieć o tym, że są one bardzo lekkie, dlatego też można je przenosić w dowolne miejsce, gdzie tylko chcemy. Może przejdę zatem do przedstawienia wad stosowania makiet. Przede wszystkim są one bardzo trudne do wykonania, jak na przykład makiety architektoniczne, są one wyjątkowo trudne do sporządzenia.

Kolejna wadą jest fakt, że przygotowanie takiej makiety może zająć bardzo sporo czasu, nawet parę dni lub tygodni. Wszystko zależy od tego co mają przedstawiać. Kolejną wadą jest to, że są wykonane z nietrwałych materiałów, łatwo można je zniszczyć.