Każda przestrzeń, w której żyjemy i pracujemy wymaga utrzymania ładu i porządku. Ma to wpływ na efektywność naszych działań oraz podnosi komfort. Trudno wyobrazić sobie możliwość działania biznesowego bez tematycznego ułożenia towaru czy dokumentów firmy. To samo dotyczy życia codziennego w domu. Dobrym sposobem na utrzymanie porządku jest zakup regałów metalowych.

Solidne i trwałe regały metalowe

regał metalowyIstnieją pomieszczenia, których przeznaczeniem jest przechowywanie różnych rzeczy. Aby zapanować nad nimi i wiedzieć, co gdzie jest najlepiej je usystematyzować i poukładać. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup uniwersalnych regałów metalowych. Współczesny dobry regał metalowy to mebel bardzo solidny i stabilny wykonany ze stali malowanej proszkowo lub stali nierdzewnej oraz innych rodzajów stali. Świetnie nadają się do pomieszczeń o różnym rodzaju przeznaczenia, a w szczególności do ustawienia w warsztatach, garażach, archiwach, piwnicach oraz sklepach różnych branż. Producenci oferują regały metalowe o różnej konstrukcji ale z reguły są to skręcane na śruby profile z osadzanymi na wcisk lub również na śruby półkami. Ilość półek na regale może zależna jest od oferowanego modelu, których na rynku jest bardzo duża ilość. Sprzyja to możliwości wyboru tego najodpowiedniejszego. Różnorodność wśród regałów metalowych dotyczy również ich nośności, która waha się w przedziale od 30 kg na półkę do kilkuset. W przypadku obciążeń sięgających ok. 100 kg i więcej półki wykonuje się ze specjalnej płyty gdyż blaszana nie wytrzyma takich obciążeń. Regały metalowe produkowane są w sposób systemowy co oznacza, że można z nich tworzyć jednolite zwarte ciągi co jest ważne w przestrzeniach sklepowych i magazynowych.

Oferta producentów jest bardzo szeroka w tym zakresie, a jakość wykonania na tyle dobra, że regały metalowe pojawiają się też w przestrzeniach mieszkalnych dopasowując się świetnie do modnego stylu industrialnego. Modele oferowane przez producentów mogą być zaopatrzone w drewniane półki, drzwi oraz szuflady.