Miałem pierwszy raz w życiu kupić auto. Nie miałem nikogo, kto mógłby mi pomóc, dlatego przed zakupem postanowiłem poczytać porady, które dostępne były na jedne ze stron internetowych. Dzięki temu wiedziałem na co zwracać uwagę podczas zakupu używanego samochodu.

Samochód z nowym rozrządem wymienionym w warsztacie

rozrząd renault meganeKupiłem samochód marki Renault Megane, bo podobał mi się on wizualnie i czytałem mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego modelu. Auto było sprawne, z aktualnym ubezpieczeniem i przeglądem. Kiedy czytałem poradnik, do dowiedziałem się, że zawsze po kupnie używanego samochodu należy wymienić rozrząd Renault Megane, który kupiłem był dla mnie wart dość dużo i nie chciałem nim jeździć przed wymianą rozrządu. Mój szwagier chciał się tym zając, ale uznałem, że bezpieczniej będzie wymienić rozrząd w profesjonalnym warsztacie. Miałem świadomość, że cena rozrządu do tego modelu samochodu wszędzie będzie taka sama, dlatego skupiłem się nie na cenie, ale na jakości warsztatu, do którego zamierzałem się wybrać. Długo przeglądałem oferty i opinie na temat poszczególnych warsztatów i w końcu wybrałem ten właściwy. Miałem farta, bo tego samego dnia mogłem oddać samochód. Poza wymianą rozrządu, który był najważniejszy, poprosiłem również o wymianę oleju wraz z filtrami. Od mechanika dowiedziałem się, że rozrząd jest na łańcuchu, co podobno było bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja się na autach nie znałem, ani tym bardziej na rozrządzie i nie wypowiedziałem się na ten temat. 

Mechanik w ciągu jednego dnia wszystko wykonał. Za całość zapłaciłem rozsądną cenę i mogłem cieszyć się swoim samochodem. Codziennie jeździłem nim do pracy i czułem się bezpiecznie, bo wiedziałem, że auto było w pełni sprawne. Dokonałem bardzo dobrego zakupu.